Sumrak madridskih klubova: Nakon Reala, i Atletiko remizirao

Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.02.2016. 21:37h

Real se okliznuo na gostovanju Malagi, a za pobjedu mu nije bio dovoljan ni gol iz ofsajda Kristijana Ronalda, niti penal koji je imao Portugalac kod vođstva.

CR7 je jedanaesterac promašio (odbranio mu ga je Kameni), a domaćin je kasnije znao kako da kazni favorita - remi (1:1) potpisao je Raul Albertosa u 66. minutu.

Tako je Zinedin Zidan prekinuo odličnu seriju na klupi "merengesa", jer je imao četiri pobjede u nizu u Primeri i Ligi šampiona.

Francuskom treneru je ovo drugi remi od kada je stigao, nakon onog protiv Betisa, takođe u gostima rezultatom 1:1.

A sumrak madridskih klubova je nastavljen i u večernjem terminu, jer je Atletiko na "Visente Kalderonu" remizirao sa Viljarealom (0:0).

Stefan Savić je odigrao čitav meč, "kolćonerosi" nisu primili gol već 565 minuta sa njim u timu, ali šta to vrijedi kad su prosuta dva boda...

Tako je profitirala Barselona, koja ima osam bodova više od Atletika, a devet od Reala. Čini se da je Primera riješena.

Valensija je slavila treći put zaredom, računajući i duel u Ligi Evrope protiv Rapida iz Beča.

"Slijepi miševi" su savladali Granadu u gostima (2:1, strijelci Pareho i Mina), što im je prvi trijumg van "Mestalje" još od novembra i duela protiv Selte (5:1).

Baskijski derbi između Atletika i Sosijedada pripao je gostima koji su u Bilbaou trijumfovali pogotkom Žonatasa.

Atletiko M. - Viljareal 0:0

Malaga - Real M. 1:1 (Albertosa 66 - Ronaldo 33)

Rajo - Sevilja 2:2 (Manučo 43, Miku 62 - N'Zonzi 10, Ibora 20)

Atletik B. - Sosijedad 0:1 (Žonatas 17)

Granada - Valensija 1:2 (Mendes 90+3 - Pareho 55, Mina 90)