Suares i Nejmar srušili Las Palmas, Barselona na plus devet

Leo Mesi je "odmorio" od golova i asistencija, no bili su dovoljni bljeskovi preostala dva člana najboljeg napada svjetskog fudbala, Luisa Suaresa i Nejmara.
Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.02.2016. 19:33h

Barselona nije kontrolisala igru na Kanarskim ostrvima, ali veliki timovi dobijaju i kada igraju slabo - Katalonci su pobijedili Las Palmas sa 2:1 i otišli na rekordnih plus devet u odnosu na Atletiko Madrid, doduše uz utakmicu više.

Urugvajac je u 6. minutu zakucao loptu pod prečku nakon prizemnog centaršuta Đordija Albe, da bi Brazilac u samom finišu prvog dijela na sličan način (iz blizine) neutralisao izjednačujući gol Las Palmasa, koji je u 10. minutu dao Vilijan Hose.

Imali su domaći u finišu nekoliko izglednih situacija da izjednače na 2:2 i šokiraju favorita, ali je Klaudio Bravo sačuvao svoju mrežu.

Katalonci sada mogu da se skoncetrišu na prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona, protiv Arsenala u utorak.

Rivali za titulu imaju teška iskušenja - Real sjutra gostuje Malagi, dok Atletiko sa Stefanom Savićem dočekuje Viljareal.

Barsin gradski rival, Espanjol, osvojio je važne bodove u borbi za opstanak. Na stadionu "Kornela-El prat" pao je Deportivo iz La Korunje, a presudio je gol Asensija u 52. minutu.