Novi Barsin šou, Atletiko prošao kroz predgrađe

6 komentar(a)
Luis Suares i Lionel Mesi, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.02.2016. 21:34h

Barselona se igra sa rivalima u Španiji, a večerašnja pobjeda je Kataloncima jedna od najdražih - aktuelni prvak Španije je na "Kamp nouu" zgromio Seltu (6:1), tim od kojeg je izgubio u prvom dijelu sezone.

Na poluvremenu je bilo 1:1, poslije golova Lionela Mesija i Džona Gvidetija, a onda je nastupila simfonija "blaugrane" - Luis Suares je dao tri, a Nejmar i Ivan Rakitić po gol za ubjedljivih 6:1.

Posebno upečatljiv je bio pogodak Suaresa za 4:1, pošto je Mesi, umjesto da izvede penal, dodao loptu Urugvajcu.

Atletiko Madrid je opet drugi, nakon što je istom mjerom odgovorio na jučerašnji trijumf Real Madrida.

"Kolćonerosi" su naišli na otpor uvijek nezgodnog Hetafea, ali im je miran meč omogućilo rano vođstvo - tri boda je donio Fernando Tores golom u 2. minutu nakon odlične asistencije Fereira Karaska.

Karasko se kasnije i povrijedio, procjenjuje se da pauza sigurno neće biti kratka, ali je Dijegu Simeoneu u ovom trenutku svakako najvažnije što je pregrmio još jedno opasno gostovanje.

Stefan Savić nije bio ni na klupi zbog povrede, a Hetafe ni u devetom meču zaredom nije dao gol Atletiku (u osam od njih je slavio tim sa "Kalderona").

Sevilja je bila bolja od Las Palmasa (2:0) golovima Evera Banege i Kevina Gameira, što joj je 11. pobjeda zaredom na svom terenu.

Barselona - Selta 6:1