Modrićeva golčina lansirala Real, Barsa sigurna u Valensiji

Luka Modrić, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.02.2016. 21:39h

Iako je u pet prethodnih međusobnih duela Barselona dala Levanteu čak 19 golova, sada je morala da strepi za pobjedu do drugog minuta sudijske nadoknade.

Tek tada je aktuelni prvak i lider, golom nezaustavljivog Luisa Suaresa, definitivno riješio meč (2:0). Barselona je vodila od 21. minuta autogolom Davida Navara, a Urugvajac je novim golom učvrstio poziciju najboljeg strijelca Primere sa 20 golova. Barsa sa utakmicom manje ima tri boda više od prvog pratioca, Atletiko Madrida.

Blizu je i Real Madrid, na bod iza Atletika, iako se opet mučio na gostovanju.

"Merengesi" su slavili u Granadi sa 2:1, a gol odluke dao je Luka Modrić sa 20 metara u 85. minutu, pa je velikan slavio prvi put van „Bernabeua” od kada je trener Zinedin Zidan.

Prethodno je prednost Realu donio Karim Benzema, a poravnao je Jusef El Arabi nakon što je Modrić izgubio loptu zbog kontakta sa sudijom!

A Valensija tone sa Garijem Nevilom na klupi koji još ne zna za pobjedu u ligi od kada je stigao u Primeru.

Sada je mjeru "slijepim miševima" uzeo Betis i prekinuo seriju od devet mečeva bez pobjede - jedini pogodak u Sevilji postigao je Ruben Kastro u 49. minutu.

U derbiju za Evropu Selta i Sevilja su remizirale na „Balaidosu” (1:1).

Granada - Real Madrid 1:2