Atletiko nakon preokreta pobijedio Eibar

Fernando Tores, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.02.2016. 17:22h

Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su na svom terenu poslije preokreta Eibar sa 3:1 u utakmici 23. kola, pa su se tako izjednačili na prvom mjestu na tabeli Primere sa Barselonom koja ima dvije utakmice manje.

Eibar je u prvom poluvremenu pružio sasvim dobar otpor Atletiku, a čak i na početku drugog dijela igre stigao do prednosti poslije greške u odbrani "jorgandžija".

Sergi Enrić je oduzeo loptu Saulu, te je uposlio Keka koji je lako savladao Jana Oblaka.

Atletiko je u nastavku susreta zaigrao znatno bolje, a do izjednačenja je stigao u 56. minutu golom Hosea Himenesa, da bi preokret uslijedio u 63, a strijelac je bio Saul poslije kornera koji je izveo Koke.

Preokret domaće ekipe kompletirao je Fernando Tores u sudijskoj nadoknadi vremena.

Atletiko ima 51 bod, koliko i prvoplasirana Barselona, ali Katalonci imaju i dvije utakmice manje, dok je Eibar nakon trećeg uzastopnog poraza osmi sa 33.