Barsa brojala do šest, Realova petica, Atletiko osvojio Kanarska ostrva

68 pregleda 0 komentar(a)
Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.01.2016. 21:36h

Real Madrid je pobijedio i drugi put pod komandom Zinedina Zidana, i opet je, kao i protiv Deportiva rezultat bio ubjedljiv.

Madriđani su sada odradili Sporting iz Hihona sa 5:1, a konačno je razloga za slavlje imao i Kristijano Ronaldo - Portugalac je u trijumfu učestvovao sa dva gola.

Real je postigao četiri pogotka od 7. do 18. minuta, kada su se pored Ronalda upisivali i Garet Bejl i Karim Benzema.

Već do poluvremena je bilo 5:0 (opet Benzema), da bi domaćin u drugom poluveremenu smanjio gas. Jedini gol za goste dao je Ismael Lopes u 62.

Atletiko Madrid je na Kanarskim ostrvima savladao Las Palmas sa 3:0 i sačuvao prvo mjesto s dva boda više od Barselone, koja ima i utakmicu manje.

Domaće je odličnim golom "načeo" Filipe Luis, a dokrajčio Antoan Grizman, koji je stigao do brojke od 12 pogodaka na posljednjih 14 mečeva.

A Barsa se poigravala sa Atletik BilbaoM kod kuće (6:0), koji je već u 4. minutu ostao bez isključenog Iraizoza.

Penal je iskoristio Lionel Mesi u 7, a het-trik je upisao Luis Suares - pogađao je u 47, 69. i 82. minutu.

Argentinac je izašao na poluvremenu (pretpostavlja se zbog povrede), ali to nije smetalo "blaugrani" da do vrha napuni mrežu Baskijaca.

Rezultati 20. kola

Barselona - Atletik B. 6:0 (Mesi (penal) 7, Nejmar 31, Suares 47, 69, 82, Rakitić 62)

Las Palmas - Atletiko M. 0:3 (Filipe Luis 17, Grizman 69, 89)

Real Madrid - Sporting 5:1 (Bejl 7, Ronaldo 9, 18, Benzema 12, 41 - Lopes 62)

Hetafe - Espanjol 3:1 (Leon 29, Sarabija 37, Gomes 90+4 - Peres 26)

Valensija - Rajo Valjekano 2:2 (Negredo 55, Alkaser 88 - Hosabed 15, Ljorente 69)