Prošli Arsenal, Siti, Everton, Junajted jedva do trijumfa protiv Šefilda

Arsenal, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.01.2016. 19:42h

Bez senzacionalnih ispadanja u drugoj rundi FA Kupa, najstarijeg takmičenja na svijetu - prošli su aktuelni pobjednik Arsenal, Mančester siti, Mančester junajted, Everton, Vest Hem...

Kao najveće iznenađenje engleski mediji potenciraju remi drugoligaša Boltona na gostovanju Istlegu, amaterskom timu koji nije član profesionalnih divizija.

"Provukli su nam se... Bez obzira na sve, ovo je bio poseban dan za naš klub, a obezbijedili smo i novu utakmicu u Boltonu, što će za nas biti praznik", prokomentarisao je trener Istlega Kris Tod, nakon izjednačenja gostiju u 87. minutu.

Arsenal je gubio od Sanderlenda (gol Lensa u 17. minutu), ali se nije mučio - Kempbel u prvom, te Ramzi i Žiru u drugom poluvremenu donijeli su timu Arsena Vengera prolaz u treću rundu.

"Tobdžije" su osvajale FA Kup u prethodne dvije sezone i definitivno vole ovo takmičenje.

"Arsenal je i ove sezone najveći favorit u FA Kupu", kazao je Kevin Kilbejn, nekadašnji igrač Evertona, sada analitirač BBC-ja.

Mančester siti je imao ozbiljiji test, jer je gostovao Noriču, članu Premijer lige, ali nije imao težak zadatak - Aguero u 16, Ihenaćo u 31. i De Brujne u 78. minutu donijeli su Pelegriniju olakšanje, samo tri dana nakon ispadanja u polufinalu Liga Kupa.

"Odlično izdanje, zadovoljan sam. Aguero se vraća u ritam i biće naša velika snaga u sva tri takmičenja u nastavku sezone", kazao je Pelegrini.

Kone u 32. i Miraljas u 85. minutu donijeli su Evertonu pobjedu protiv četvrtoligaša Dagenama, dok je Nikica Jelavić pet minuta prije kraja donio pobjedu Vest Hemu protiv Volvsa.

Mančester junajted je pobijedio Šefild junajted sa 1:0, a za trijumf mu je trebao gol u 93. minutu, i to iz penala - pogodio je Vejn Runi.

Mančester Junajted - Šefild Junajted 1:0 (0:0)

Vikomb - Aston Vila 1:1 (0:1)

Arsenal - Sanderlend 3:1 (1:1)

Birmingem - Bornmut 1:2 (1:1)

Brentford - Volsol 0:1 (0:1)

Beri - Bredford 0:0

Kolčester - Čarlton 2:1 (2:0)

Donkaster - Stouk 1:2 (1:1)