Viljareal polako ide ka vrhu

Viljareal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.12.2015. 22:53h

Viljareal ima cilj da do kraja juri četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a nakon trijumfa nad Rajo Valjekanom situacija je otvorena.

„Žuta podmornica” je pobijedila „pčelice” sa 2:1 i sada ima bod manje od Selte koja je na 4. poziciji.

Junak na „Madrigalu” je bio napadač iz Konga Sedrik Bakambu koji je režirao preokret - pogodio je u 69. i 86. minutu. Jedini gol za Rajo dao je Hosabed Sančes u prvom poluvremenu.

Sosijedad je u malom baskijskom derbiju savladao Eibar, ali su gosti opet dokazali da teško gube u Primeri ove sezone.

Na „Anoeti” je bilo 2:1, a tri boda Sosijedadu obezbijedio je Imanol Agireče.

Gosti su poveli u 4. minutu, a onda je na scenu stupio Agireče - prvo je u 10. poravnao, a zatim u sudijskoj nadoknadi i donio tri boda svom timu.

Atletik Bilbao je jedva izborio remi bez golova protiv Malage (preko 70 minuta imao je igrača manje), dok je Sporting u Hihonu bio bolji od Las Palmasa.

Sva tri pogotka za domaćina dao je mladi Antonio Sanabrija.

Atletik B. - Malaga 0:0

Viljareal - Rajo 2:1