Bajern nakon 14. kola imaju samo dva boda manje od maksimalnog učinka
51 pregleda 0 komentar(a)
Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.11.2015. 16:43h

Bajern nakon 14. kola imaju samo dva boda manje od maksimalnog učinka. Bavarci su lidersku poziciju učvrstili novom pobjedom - protiv Herte na "Alijanc areni". I to sa lakoćom, jer su izabranici Pepa Gvardiole do poluvremena riješili meč. I u današnjoj utakmici postio je Poljak Rrobert Levandovski, pa i dalje listu strijelaca predvodi Gabonac iz Borisije Dortmund, Pjer Emrik Obamejang, koji je postigao 15 golova, pogodak više od Levandovskog.

Poput Gvardiole, neporažen je i trener Borusije Menhengladbah, Andre Šubert, koji je ekipu preuzeo nakon pet startnihn poraza. Juče je Menhengladbah bio najbliži neuspjehu, jer je gubio u Hofenhajmu, ali je Amerikanac Fabijen Džonson u finišu donio bod.

Ubjedljiv je bio Hanover na svom terenu protiv novajlije Ingolštata, ali i Hamburger na gostovanju Verderu. Slavio je i Majnc protiv Ajntrahta, kojem je u prvom poluvremenu isključen najopasniji igrač, Aleksandar Majer.

Rezultati:

Bajern - Herta 2:0 (Miler 34, Koman 41)

Hanover - Ingolštat 4:0 (Filjo 5, Andreasen 11, Karaman 24, Bek 85)

Hofenhajm - Borusija M. 3:3 (Cuber 11, Polanski 34, Amiri 47 - Džonson 5, 87, Drmić 56)

Majnc - Ajntraht 2:1 (Muto 5, Mali 42 - Seferović 61)

Verder - Hamburger 1:3 (Udža 62 - Iličević 3, Gregorić 27, Miler 68)

Nedjelja: Borusija D. - Štutgart (15.30 h), Augsburg - Volfsburg, Bajer - Šalke (17.30 h).

Petak: Darmštat - Keln 0:0.