Herta bolja od Hofenhajma, Ingolštatu derbi novajlija

Herta se pobjedom nad Hofenhajmom vratila u zonu Lige šampiona, koju je na dan prepustila Borusiji Menhengladbah. U derbiju novajlija Ingolštat nakon preokreta bolji od Darmštata
Hub Stevens, Foto: Reuters/ROMEO RANOCO
Ažurirano: 22.11.2015. 18:51h

Herta se pobjedom nad Hofenhajmom vratila u zonu Lige šampiona, koju je na dan prepustila Borusiji Menhengladbah. Do važne pobjede tim iz Berlina došao je autogolom Poljanskog nakon pola sata igre. Taj gol pokazao se dovoljnim, pošto Hofenhajm već četvrtu utakmicu zaredom nije uspio da postigne gol, što je njegov antirekord u Bundesligi.

Uzalud je Hofenhajm promijenio i trenera i krajem oktobra angažovao iskusnog Holanđanina Huba Stevensa, ne nazire se prekid rezultatske krize. A u posljednjih šest kola Hofenhajm je upisao po tri poraza i remija i nalazi se na začelju tabele.

A derbi novajlija u najjačoj njemačkoj ligi pripao je domaćem Ingolštatu. Darmštat je vodio golom Sulua nakon kornera već u 9. minutu, ali je domaćin preokrenuo u nastavku za prekid serije od četiri utakmice bez trijumfa - dva poraza pa dva remija.

Ingolštat je osmi nakon 13. kola sa 19 bodova, dok je Darmštat na 13. poziciji sa 14 bodova.

Rezultati:

Herta - Hofenhajm 1:0 (Poljanski (autogol) 30)

Ingolštat - Darmštat 3:1 (Bauer 58, Haertman (penal) 61, 88 - Sulu 9)

Subota:

Borusija M. - Hanover 2:1 (Traore 34, Rafael 84 - Sobeh 65)

Ajntraht - Bajer 1:3 (Medojević 45 - Ćićarito 23, 39, Džalhanoglu 72)

Keln - Majnc 0:0

Štutgart - Augsburg 0:4 (Ezvajn 11, Baumgartl 17, Kalsen-Braker 36, Gu Ča Čol 54)

Volfsburg - Verder 6:0 (Galves (autogol) 11, Kruze 44, 87, Vijeirinja 56, Gilavogi 67, Dost 78)

Šalke - Bajern 1:3 (Majer 17 - Alaba 9, Martines 69, Miler 90+2)

Petak: Hamburger - Borusija D. 3:1