Real "pukao" u Sevilji, Barselona sama na vrhu

Fernando Ljorente, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.11.2015. 21:33h

Real Madrid je upisao prvi poraz u sezoni, pa je Barselona večeras dobila neočekivani poklon - dočekala je očajnu partiju velikog rivala u Sevilji (2:3) i ostala sama na vrhu sa tri boda više od "merengesa".

Komplikovani duel na "Pishuanu" za Real se pretvorio u košmar, iako je već poslije 20 minuta poveo pogotkom Serhija Ramosa, i to iz evrogolom iz makazica.

Kapiten se, međutim, povrijedio u padu, pošto je nezgodno pao na rame, zbog čega je morao da izađe iz igre.

Ipak, već u 36. Ćiro Imobile je poravnao i Real je bio uhvaćen.

U drugom poluvremenu, u 61. minutu, Ever Banega je iskoristio pas Jevhena Konopljanke (to mu je druga asistencija u meču) i donio preokret, koji je kasnije potvrdio Fernando Ljorente, nekoliko minuta pošto je zamijenio Imobilea.

Sevilja je nakon trećeg gola mogla da ponizi Madriđane, ali je promašila makar tri velike šanse. Ipak, niko na "Pishuanu" nije mnogo žalio zbog toga.

Sve što je do kraja uradio Real bilo je da smanji poraz preko Hamesa Rodrigesa u 93. minutu.

Lionel Mesi je povrijeđen više od mjesec, Barselona bez obzira na to pobjeđuje u velikom stilu.

Da život bez lidera bude lakši brinu Nejmar i Luis Suares - ubojiti tandem je na "Nou kampu" srušio Viljareal (3:0).

Brojke govore sve - Nejmar i Suares su postigli 20 od posljednja 23 pogotka "blaugrane" - obojica su po 10 puta tresli mrežu rivala širom Španije i Evrope.

Protiv "žute podmornice" Nejmar se upisao dva puta, a Urugvajac jednom...

Stefan Savić je odigrao čitav meč za Atletiko Madrid, a "kolćonerosima" je trebalo čak 94 minuta da slome otpor Sportinga.

Gostima iz Hihona je presudio Antoan Grizman u posljednjim sekundama...

Sevilja - Real M. 3:2 (Imobile 36, Banega 61, Ljorente 74 - Ramos 22, Rodriges 90+3)

Barselona - Viljareal 3:0 (Nejmar 60, 85, Suares (penal) 70)

Atletik B. - Espanjol 2:1 (Vilijams 8, Garsija 64 - Peres 51)

Atletiko M. - Sporting H. 1:0 (Grizman 90+4)