"Vukovi" bolji od "farmaceuta"

Borusija Dortmund iskoristila je kiks Bajerna da nakon 11. kola priđe na pet bodova zaostatka lideru, Menhengladbah se ne zaustavlja
Marko Rojs, Foto: Www.taringa.net
Ažurirano: 31.10.2015. 19:42h

Borusija Dortmund iskoristila je kiks Bajerna da nakon 11. kola priđe na pet bodova zaostatka lideru. Dortmund je slavio na "Vezeru" zahvaljujući sjajnom Marku Rojsu. Igrač koji je ponikao u "milionerima" upisao je dubl, dok je Jermenac Henrik Mhitarjan na svom kontu osim gola imao i asistenciju.

U derbiju kola Volfsburg je savladao Bajer. "Vukovima" je to treća pobjeda u nizu, kojom su s evratili na treće mjesto na tabeli, sa bodom više od Šalkea koji je remizirao preds svojom publikom sa Ingolštatom.

"Farmaceuti" nijesu bili gori rival, ali je u par navrata golman "vukova" Dijego Benaljo senazcionalnim odbranama sačuvao gol. Naročito je bila važna njegova nevjerovatna odbrana Karimu Belarabiju u 88. minutu.

Sigurna je opet bila i druga Borusija. Tim iz Menhengladbaha igra nevjerovatan fudbal, pa se u njegovom nizu od šest uzastopnih pobjeda u Bundesliginašla i Herta, i to u Berlinu. Izabranici Andre Šuberta, koji je ekipu kao privremeni trener preuzeo nakon pet startnih poraza, već su se uključili u borbu za mjesta koja vode u Ligu šampiona.

Popodne u Njemačkoj ipak je obilježio Japanac Jošinori Muto, koji je postigao het-trik za Majnc. Njegova ekipa je vodila sa 2:0, a a potom u trećem minutu sudijske nadoknade je spasila bod u Augsburgu. Muto je u 11 utakmica Bundeslige već postigao šest golova, a na kontu 23-godišnjeg Japanca su i dvije asistencije.

Rezultati:

Augsburg - Majnc 3:3 (Verhag (penal) 42, Dža Čol 50, Bobadilja 81 - Muto 18, 30, 90+3)

Herta - Borusija M. 1:4 (Baumjohan (penal) 82 - Vendt 26, Rafael 28, Džaka (penal) 54, Nordvejt 90+1))

Keln - Hofenhajm 0:0

Šalke - Ingolštat 1:1 (Sane 77 - Levels39),

Verder - Borusija D. 1:3(Udža 32 - Rojs 9, 72, Mhitarjan 44)

Volfsburg - Bajer 2:1 (Bendtner 34, Draksler 77 - Ćićarito 40)

Nedjelja: Štutgart - Darmštat (15.30 h), Hamburger - Hanover (17.30 h)

Petak: Ajntraht - Bajern 0:0