Barsa stigla Real het trikom Suaresa, Atletiko sve bolji

Luis Suares je upisao het-trik protiv Ejbara
Luis Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.10.2015. 21:43h

Barselona je slavila u 9. kolu i sustigla je madridski Real na vrhu Primere. Na "Nou kampu" je aktuelni prvak dočekao Ejbara, i uspio da slomi njegov otpor uz dosta muke. A pred svojom publikom slavio je i Atletiko u deerbriju sa Valensijom (2:1)

Ejbar je u Barseloni poveoi u 10. minutu preko Bastona, što je razljutilo sjajnog Urugvajca, Luisa Suaresa. On je odgvorio golom u 21. minutu, da bi preokret potpisao u trećem minutu nastavka.

Kada je u 83. minutu iskjučen Maskerano, strah je zavladao na najvećem stadionu u Španiji. Ipak, Suares ga je otklonio potpisavši het-trik dva minuta kasnije.

A "kolćonerosi" su demonstrirali silu u prvom poluvremenu i golovima Džeksona Martinesa i Karaska na odmor pošli sa dva gola prednosti. Ipak, brojne neiskorišćene šanse u nastavku, te gol Paka sa penala, trebalo je da učine duel neizvjesnim.

To, međutim, nije bio slučaj jer su izabranici Dijega Simeonea zatvorili prilaze svom golu u posljednjih 20 minuta.

Rezultati:

Barselona - Ejbar 3:1 (Suares 21, 48, 85 - Baston 10)

Las Palmas - Viljareal 0:0

Levante - Real Sosijedad 0:4 (Vela 8, 84, Agireče 35, Iljarmendi 82)

Atletiko - Valensija 2:1 (Martines 32, Karasko 40 - Pako m(penal) 72)

Subota:

Selta - Real 1:3 (Nolito 85. - Ronaldo 8, Danilo 23, Marselo 90+5)

Granada - Betis 1:1 (Folkuer 3. - Kastro (penal) 40)

Sevilja - Hetafe 5:0 (Gameiro 35, 45, 60. pen, Banega 50. pen. Konopljanka 80. pen.)

Malaga - Deportivo 2:0