Dortmund pregazio Augsburg, Menhengladbah bolji od Šalkea

Het-trik je za Dortmund postigao Gabonac Pjer Emerik Obamejang, dok se dva puta mrežu Augsburga pogodio Marko Rojs, Andre Šubertu peta uzastopna pobjeda na klupi Menhengladbaha, jer je slavio i protiv Šalkea
Pjer Emerik Obamejang, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.10.2015. 18:38h

Borusija Dortmund čvrsto drži drugu poziciju, pošto je na "Vestfalenu" preslišala Augsburg. U pretposljednjem duelu kola, het-trik je postigao Gabonac Pjer Emerik Obamejang, dok se dva puta u strijelce upisao Marko Rojs.

Obamejang je rekorder lige po broju utakmica od starta sezone u nizu u kojima je potizao golove -osam, a u strijelce se nije upisao samo protiv Majnca u prethodnom kolu. Gabonac se na listi strijelaca danas izjednačio sa napadačem Bajerna, Poljakom Robertom Levandovskim, jer su obojica postigli po 13 pogodaka.

Dobar dan je bio i za drugu Borusiju, pošto je u derbiju kola u Menhengladbahu nadigrala Šalke sa 3:1. Iako nije uputio šut u okvir gola domaćina, Šalke je u prvom poluvremenu došao do gola - autogol Kriustijansena u 44. minutu, kojim je rezultat izjednačen, jer je Štindl pogodio u 32. minutu

Ipak, dominacija se isplatila domainu u 70. minutu, a u posljednjih deset minuta Šalke je odigrao sa igarčem menje, jer je crveni karton dobio Geis.

Rezultati:

Borusija D. - Augsburg 5:1 (Obamejang 18, 85, 90+1, Rojs 21, 33 - Bobadilja 49)

Borusija M. - Šalke 3:1 (Štindl 32, Rafael 70, Korb 84 - Kristensen (autogol) 44)

Subota:

Bajern - Keln 4:0 (Roben 35, Vidal 40, Levandovski 62, Miler (penal) 77)

Bajer - Štutgart 4:3 (Belarabi 57, Bweniš 60, Ćićarito 71, Mehmedi 89 - Harni 50, Didavi 54, Rup 60)

Darmštat - Volfsburg 0:1 (Kaliđuri 78)

Hanover - Ajntraht 1:2 (Klaus 51 - Štendera 57, 65)

Majnc - Verder 1:3 (Muto 90 - Udža 39, 44, Bartels 45)

Ingolštat - Herta 0:1 (Vajzer 10)