Grizman pokorio svoj San Sebastijan

Francuz je u 9. minutu poput sprintera „proletio” pored defanzivaca Sosijedada i majstorskim lobom savladao golmana Ruljija
Antoan Grizman, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.10.2015. 20:15h

Stigao je u San Sebastijan kao dječak od svega 13 godina, kalio se u Real Sosijedadu, napredovao iz dana u dan i vremenom postao jedan od miljenika na „Anoeti”.

Poslije fenomenalne sezone 2013/2014. je morao da ode, jer je prevazišao sredinu, a Atletiko Madrid je za njega platio 30 miliona eura.

Antoan Grizman je drugi put došao u grad u kojem je proveo devet godina i iz kojeg je njegova supruga Erika, ali su ga navijači dočekali kao izdajnika.

A on im je odgovorio na terenu, i to na kakav način - 24-godišnji Francuz je u 9. minutu poput sprintera „proletio” pored defanzivaca Sosijedada i majstorskim lobom savladao golmana Ruljija.

Nije htio da slavi, samo je stavio loptu ispod dresa, kao već ustaljeni znak u fudbalu da čeka dijete...

Pravi navijači baskijskog tima su se iskupili u 87. minutu, kada su aplauzima ispratili Grizmanov izlazak iz igre.

Domaći su u finišu krenuli u juriš sa igračem manje. Tražili su penal nakon duela Himenesa i Žonatasa, ali je sudija ostao nijem.

Odmah nakon te akcije je uslijedila kontra Atletika - Fernando Tores je pronašao Janika Fereira-Karaska, koji je lagano zaobišao golmana i postavio konačan rezultat, a arbitar zbog protesta pokazao domaćima četiri žuta kartona, od kojih su dva bila namijenjena Žonatasu.

Atletiko je trijumfom smanjio zaostatak za tri lidera - Realom, Seltom i Barselonom - na dva boda.

Selta je u prvom meču dana savladala do ovog kola vodeći Viljareal (2:1). Fabijan Oreljana je donio prednost timu iz Viga u 41. minutu, da bi Denis Suares u 67. izjednačio i razgalio publiku na „Madrigalu”.

Nolito je, međutim, u 90. pogodio mrežu nakon što mu se lopta obila pošto je prečku zatresao Oreljana.