Bajern nikada bolji, Šubert ruši redom

Robert Levandovski, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.10.2015. 18:41h

Bajern je vratio sedam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca, dortmundsku Borusiju, pošto su Barvarci slavili u Bremenu sa 1:0.

Aktuelni prvak i lider, Bajern, je slavio i devetu uzastopnu utakmicu od starta šampionata i ostvario najbolji početak u istoriji kluba.

Strijelac jedinog gola na gostovanju Verderu bio je Tomas Miler na asistenciju Tijaga Alkantare.

I Volfsburg je bio siguran pošto je već u 7. minutu imao dva gola prednosti. Kruze je pogodio već u 1. minutu da bi do 83. minuta komplketirao het-trik.

Opet okliznuo Bajer, koji je odigrao bez golova u Hamburgu, dok je novajlijqa, Darmštat uzeo tri boda u Augsburgu.

U posljednjem duelu dana Borusija Menhengladbah je razbila Ajntraht u Frankfurtu. Privremeni trener Menhengladbaha, Andre Šubert je upisao sve četiri pobjede. Uprkos njegovim sjajnim rezultatima jer je Borusiju preuzeo nakon pet startnih poraza, uprava Menhengladbaha je tokom reprezentativne pauze pokušala da za trenera imenuje Marsela Kolera, selektora Austrije!

Rezultati: Augsburg - Darmštat 0:2 (Vagner 7, Nimajer 29),

Hamburger - Bajer 0:0

Šalke - Herta 2:1 (Hevedes 27. Majer 90+2 - Kalu 73)

Verder - Bajern 0:1 (Miler 23)

Volfsburg - Hofenhajm 4:2 (Kruze 1, 62, 83, Dost 7 - Toljan 29, Šmit 54)

Ajntraht - Borusija M. 1:5 (Majer (penal) 29 - Rafael 16, 57, Daud 51, Han (penal) 82, 90+1)..