Vilijan nosi Brazil, remi Argentine u Paragvaju

Tri tima koja imaju maksimalan učinak nakon dva kola su Urugvaj, Ekvador i Čile
Vilijan, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.10.2015. 07:38h

Žestoke kritike na račun igre Brazila splasnuće makar neko vrijeme nakon pobjede „karioka“ protiv Venecuele od 3:1.

Tim Karlosa Dunge je, dakle, prebolio poraz od Čilea na startu kvalifikacija za Mundijal u Rusiji i reagovao trijumfom u Sao Pauolu, a sve je bilo lakše već nakon 40 sekundi kada je goste načeo Vilijan.

Vezista Čelsija je i u finišu prvog poluvremena povisio na 2:0, a pobjedu je obezbijedio Rikardo Oliveira u 73, devet minuta pošto je Venecuela smanjila pogotkom Kristijana Santosa.

„Trebao nam je ovaj trijumf. Bićemo još bolji“, rekao je Dunga.

A Argentina bez Lionela Mesija, a sada i Serhija Aguera, nema garanciju da će postići gol protiv bilo koga, pa je Paragvaj preživio i osvojio bod na svom terenu (0:0).

„Gaučosi“ su bili najbliži pogotku kada je Karlos Teves šutirao glavom i pogodio stativu na centaršut Anhela di Marije. Tako je Argentina nakon dva kola osvojila svega bod.

„Nisam srećan zbog boda, jer smo željeli sva tri“, kazao je selektor Argentine Herardo Martino.

A tri tima koja imaju maksimalan učinak su Urugvaj, Ekvador i Čile.

„Urusi“ su u Montevideu bili bolji od Kolumbije sa 3:0 golovima Dijega Godina, Dijega Rolana i Abela Ernandesa, dok je osvajač Kopa Amerike Čile u goleadi u Limi savladao Peru sa 4:3.

„Ovo nije garancija da ćemo otići u Rusiju, ali mislim da smo na dobrom putu ako nastavimo u sličnom ritmu“, istakao je iskusni selektor Urugvaja Oskar Tabares.

Urugvaj - Kolumbija 3:0 (Godin 34, Rolan 51, Ernandes 87)

Paragvaj - Argentina 0:0

Brazil - Venecuela 3:1 (Vilijan 1, 42, Oliveira 73 - Santos 64)

Peru - Čile 3:4 (Farfan 10, 36 (penal), Gerero 90+2 - Sančes 7, 44, Vargas 41, 49)

Ekvador - Bolivija 2:0 (Bolanjos 81, Kaisedo (penal) 90+5)

Tabela: Urugvaj, Ekvador, Čile 6, Paragvaj 4, Brazi, Kolumbija 3, Argentina 1, Venecuela, Bolivija 0.