Barselona preokrenula, krah Čelsija i Arsenala

Iznenađenje večeri priredio je BATE Borisov, za koga je do 87. minuta igrao Nemanja Nikolić - savladao je Romu 3:2. Het-trik Levandovskog protiv Dinama iz Zagreba
105 pregleda 1 komentar(a)
Luis Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.09.2015. 21:07h

Dinamo Zagreb se ponudio Bajernu u pogrešnom momentu, kada je i samo jedan fudbaler Bavaraca dovoljan za goleadu - Robert Levandovski je nastavio sjajnu seriju i upisao het-trik u pobjedi od 5:0.

Poljak nije uradio ono što mu je pošlo zarukom u srijedu protiv Volfsburga (pet pogodaka za devet minuta), ali može i na ovaj način - tresao je mrežu u 21, 28. i 55. minutu.

Uz njega su se upisali i Daglas Košta i Mario Gece.

Levandovski je tako za samo šest dana uradio nešto nevjerovatno - dao je ukupno 10 golova (pogodio je dva puta i protiv Majnca za vikend).

Čelsi više ne umije da pobjeđuje

Golgeterske mogućnosti mašinerije iz Varšave su tema broj jedan u Evropi, ali u Ligi šampiona je bilo svega - poraz Žozea Murinja u Portu i novo posrtanje Čelsija (2:1), težak šamar Romi od BATE-a u Bjelorusiji (3:2, domaćin je poslije pola sata vodio sa 3:0), ali i drugi neuspjeh Arsenala, ovog puta kod kuće.

"Uporno i uporno smo vježbali prekide, jer smo znali da je tu Porto veoma opasan. Bili smo odlično pripremljeni za to, a onda smo u trenutku kada je meč bio pod našom kontrolom primili gol za 2:1 iz kornera. To je suludo. Da, baš na takav način smo izgubili ovaj meč", rekao je Murinjo, koji je izgubio od kluba kojem je 2004. donio Ligu šampiona.

Vengerove glavobolje

Poslije Dinama, mjeru "tobdžijama" je uzeo i Olimpijakos - slavio je u Londonu sa 3:2 i donio novu glavobolju Arsenu Vengeru, jer ni plasman u osminu finala (za koji se vjerovalo da je izvjestan) sada ne djeluje tako realno...

Olimpijakos je dva puta vodio, Arsenal se vraćao u igru, ali je nakon što je pogađao (Volkot i Sančes) samo nekoliko minuta kasnije primao golove. Jedan je Grke častio golman David Ospina, koji je za 1:2 unio loptu u sopstveni gol.

U moru kritika engleskih medija upućenih Vengeru istakla se i ona zbog Ospine.

"Nakon toliko godina ima vrhunskog golmana (Petra Čeha) i drži ga na klupi", napisao je BBC.

"Naša koncentracija u odbrani jednostavno nije bila dobra. To je presudilo", istakao je Venger.

Dakle, Arsenal i Čelsi su izgubili i otvorilo se novo pitanje - šta se dešava sa engleskim fudbalom.

Jer, četiri kluba sa Ostrva su u prva dva kola od šest utakmica pobijedili samo jednu, i to "plavci" protiv Makabija u prvom kolu.

Priliku da poprave utisak imaju dva mančesterska kluba - Junajted sjutra veče dočekuje Volfsburg, a Siti ide u Menhengladbah.

Garsija nije trener za Ligu šampiona

Romin poraz u Borisovu je vjerovatno najveće iznenađenje Lige šampiona, uz kiks Arsenala u Zagrebu u prvom kolu, pogotovo što je "vučica" u prvom poluvremenu bila razbijena.

Srpski lijevi bek Filip Mladenović je „osjetio” kakav je kikser Vojćeh Šćešnji i dao mu dva gola, a Rimljani su kasno počeli da igraju, iako su imali šansu za 3:3 kada je Alesandro Florenci pogodio prečku.

Naš reprezentativac Nemanja Nikolić je u dresu BATE-a bio na terenu do 87. minuta.

"Nedopustivo je da jedna ekipa u Ligi šampiona odigra onako kao što je Roma uradila u prvom poluvremenu. Karakter jednostavno nije postojao", istakao je bivši trener Arigo Saki za italijanske medije.

Ko zna, možda je ovo bio i posljednji meč na klupi Rome za Rudija Garsiju, jer je od početka sezone pod upitnikom.

"Odgovornost je moja, prvo poluvrijeme smo potrošili i gubili sa 3:0. Kasnije je reakcija postojalaa, ali realno ovo nije bila igra za pobjedu", kazao je Garsija.

A da nije trener koji zna kako se pobjeđuje u Ligi šampiona govore brojke - Garsija je vodeći Romu i Lil u ovom takmičenju na ukupno 20 mečeva pobijedio samo tri puta, uz 11 poraza i šest remija!

U istoj grupi, Barselona je gubila čitavu vječnost od Bajera (pogodio je Kirjos Papadopulos u 22. minutu), ali je ispravila sve za šezdesetak sekundi.

Prvo je izjednačio Serđi Roberto u 80, a preokret je donio Luis Suares.

Problem za Barsu može da predstavlja i povreda Andresa Inijeste, koji je zamijenjen u 60. minutu.

Grupa E

Barselona - Bajer Leverkuzen 2:1

Serđi Roberto 80, Suares 82. - Papadopulos 22.

BATE Borisov - Roma 3:2

Stasevič 8, Mladenović 12,31. - Žervinjo 66, Torosidis 82.

Tabela: Barselona 6, Bajer, BATE 3, Roma 1.

Grupa F

Bajern Minhen - Dinamo Zagreb 5:0

Daglas Košta 13, Levandovski 21, 28, 55, Gece 25.

Arsenal - Olimpijakos 2:3

Volkot 35, Sančes 66. - Pardo 33, Ospina 40. (autogol), Finbogason 67.

Tabela: Bajern 6, Olimpijakos, Dinamo 3, Arsenal 0.

Grupa G

Makabi Tel Aviv - Dinamo Kijev 0:2

Jarmolenko 4, Moraeš 50.

Porto - Čelsi 2:1

Andre 39, Maikon 52. - Vilijan 45.

Tabela: Porto, Dinamo Kijev 4, Čelsi 3, Makabi 0.

Grupa H

Lion - Valensija 0:1

Feguli 42.

Zenit - Gent 2:1

Dzjuba 35, Šatov 67. - Maton 56.

Tabela: Zenit 6, Valensija 3, Lion 1, Gent 1.

82. minut - BATE - Roma 3:2. Torosidis. Nada za Romu.

82. minut - Barselona - Bajer 2:1 - Suares!!! Za dva minuta, šampion Evrope je preokrenuo.

80. minut - Barselona - Bajer 1:1. Rezervista Serđi Roberto izjednačio.

67. minut - Arsenal - Olimpijakos. Finbogason. Navjerovatne stvari događaju se u Londonu. Hrabri Olimpijakos ponovo vodi, sjajno se pred golom Arsenala snašao Islanđanin Finbogason, sa peterca je proslijedio loptu u mrežu. Finbogason je tek drugi Islanđanin koji je postigao gol u Ligi šampiona - sedam pogodaka dao je Eidur Gudjonsen, bivši napadač Barselone i Čelsija.

67. minut - Zenit - Gent 2:1. Šatov.

66. minut - BATE - Roma 3:1. Žervinjo smanjio.

66. minut - Arsenal - Olimpijakos 2:2. Sančes glavom, na centaršut Volkota.

Barselona, bez Mesija, ne može da probije odbranu Bajera. Ograničene su mogućnosti Luisa Enrikea. Ušao je Munir da pokuša da uradi nešto više.

56. minut - Zenit - Genk 1:1.

55. minut - Bajern - Dinamo 5:0. Ko bi drugi - Levandovski!!!! Deset golova na posljednje tri utakmice.!!!!!!

52. minut - Porto - Čelsi 2:1. Maikon, glavom poslije prekida. Murinjo pognute glave kraj klupe. Da li je Murinjov posao u opasnosti - kada je prvi put odlazio iz Čelsija, bilo je to nakon utakmice u Ligi šampiona, tada protiv Rozenborga. Nema Čelsi ni sreće. Dva minuta nakon primljenog gola, Dijego Košta je pogodio prečku.

50. minut - Makabi - Dinamo Kijev 0:2. Moraeš.

45. minut - Porto - Čelsi 1:1. Vilijan je iz slobodnog udarca savladao Kasiljasa, koji je večeras postao rekorder po broju nastupa u Ligi šampiona - njegova 152. utakmica. Vilijan je u dobrom golgeterskom ritmu - tri gola na posljednje tri utakmice, a prethodno se nije upisao 21 put zaredom.

42. minut - Lion - Valensija 0:1. Feguli.

40. minut - Arsenal - Olimpijakos 1:2. Nevjerovatan gol. Korner, golman Ospina je bio na lopti, koja mu je ispala iz ruku i prešla gol-liniju.

39. minut - Porto - Čelsi 1:0. Agonija Čelsija se nastavlja i na evropskoj sceni.

35. minut - Arsenal - Olimpijakos 1:1. Volkot je u formi - 16. gol na posljednjih 20 utakmica u svim takmičenjima, kada je bio u startnoj postavi.

35. minut - Zenit - Gent 1:0. Dzjuba, veliki posao završio je razigrani Hulk.

33. minut - Arsenal - Olimpijakos 0:1. Pardo strijelac udarcem sa ivice šesnaesterca. Lopta je zakačila nekog od igrača Arsenala.

31. minut - BATE - Roma 3:0. nevjerovatan rezultat u Bjelorusiji. Opet Mladenović.

28. minut - Bajern - Dinamo 4:0. Ima li kraja - opet Levandovski. Deveti pogodak za sedam dana i tri utakmice.

25. minut - Bajern - Dinamo 3:0. Gece na asistenciju mladog Komana.

22. minut - Barselona - Bajer 0:1. Papadopulos strijelac. U posljednje dvije sezone Barselona je dobila samo dvije od šest utakmica Lige šampiona koje je igrala bez Mesija u startnoj postavi.

21. minut - Bajern - Dinamo 2:0. Još jedan potpis Roberta Levandovskog - osmi gol na posljednja tri meča.

13. minut - Bajern - Dinamo 1:0. Strijelac nije Levandovski. Pogodio je Daglas Košta.

12. minut - BATE - Roma 2:0. Kakav kiks Šćešnog, Mladenović strijelac. Pod ogromnim pritiskom sada je Rudi Garsija, trener Rome. Mediji su najavili njegovu smjenu, ako izgubi u Bjelorusiji. Navodno, spreman je Anćeloti.

8. minut - BATE - Roma 1:0. Šok za Romu. Staševič je iskoristio slabu reakciju odbrane Rimljana. BATE vodi.

4. minut - Makabi - Dinamo Kijev 0:1. Prvi gol, i to u Tel Avivu. Vodi Dinamo Kijev, strijelac Jarmolenko. Derlis Gonzales napravio je najveći posao, sve odradio lijepo, a Jarmoleno savladao Rajkovića.

Derbi susret je u Portu, gdje dolazi Murinjov Čelsi, opterećen lošim rezultatima u Premijer ligi. Emotivna noć za "Specijalnog", koji prvi put igra protiv kluba sa kojim je osvojio Ligu šampiona 2004. godine. Iker Kasiljas postao je rekorder po broju nastupa u Ligi šampiona - 152. put je na terenu u elitnom takmičenju.