Veliki preokret Lestera, prvi trijumf Totenhema

Ažurirano: 13.09.2015. 17:49h

Da nisu uzalud bili 2. u Premijer ligi nakon četiri kola, fudbaleri Lestera su pokazali i protiv Aston Vile.

Izabranici Klaudija Ranijerija su gubili 2:0 od tima iz Birmingema, ali su od 72. do 89. minuta postigli tri gola i oduševili navijače na stadionu "King Pauer".

Džek Griliš i Karles Hil su donijeli prednost gostima, ali su Riči de Laet, Džejmi Vardi i Nejtan Dajer priredili senzacionalni preokret i vratili "lisice" na 2. mjesto na tabeli, sa bodom prednosti u odnosu na velikane Mančester junajted i Arsenal.

Nakon poraza i tri remija, Totenhem je upisao prvu pobjedu u Premijer ligi ove sezone, pošto je u finišu meča savladao Sanderlend sa 1:0.

Trijumf Sparsima je donio Rajan Mejson u 82. minutu.

Sanderlend se borio i stvarao šanse, a najbolju je propustio kada je bivši igrač Totenhema Džermejn Defo, koji je pogodio stativu u prvom poluvremenu.

“Crne mačke”, međutim, nisu uspjele da dođu do trijumfa i sada su pale na posljednje mjesto na tabeli, sa dva remija i tri poraza.