Barsi derbi na "Kalderonu", Ronaldo i Navas za istoriju

Nejmar i Mesi srušili Atletiko na "Kalderonu", Kristijano Ronaldo najbolji strijelac u istoriji Reala
Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.09.2015. 20:39h

Barseloni je pripao derbi na "Visente Kalderonu" (2:1), iako je Atletiko poveo golom Fernanda Toresa u 51. minutu.

Ipak, Nejmar je samo četiri minuta kasnije sjajno pogodio iz slobodnjaka koji je izborio, a preokret je potpisao Mesi u 77. minutu na asistenciju Luisa Suaresa.

Mesi je meč počeo s aklupe i ušao je nakon tačno sat igre umjesto Ivana Rakitića.

U prva dva meča ove sezone u Primeri, Kristijano Ronaldo nije uspio da pogodi mrežu rivala.

Zbog toga se našao na udaru medija, ali je danas odgovorio na spektakularan način.

Madriđani su kao gosti savladlai espanjol 6:0, a Portugalaca je pet puta bio strijelac (7, 17, 20, 61, 81).

U listu strijelaca upisao se i Karim Benzema (28).

Ronaldo je ispisao i stranicu istorije Reala, postao je najbolji strijelac kluba.

Portugalac sada ima na kontu 230 golova, a do sada je taj rekord bio vlasništvo Raula Gonzalesa (228).

I golman Kejlor Navas je ušao u istoriju "kraljevskog kluba".

Postao je prvi čuvar mreže koji nije primio gol u prva tri meča Primere još od 1975. godine.