Neobična sezona u Španiji: Sevilja je lider, Mesi sačuvao Barsu na Mestalji

2 komentar(a)
mesi sevilja, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.10.2018. 20:48h

Čudna sezona u Primeri - nakon osam kola lider je Sevilja!

Nakon što je Real sinoć senzacionalno poražen od Alavesa, Barselona je osvojila samo bod, doduše na mnogo težem gostovanju - Valensiji na Mestalji. Bilo je 1:1.

Šampion je bez pobjede četiri kola, osvojio je u tom periodu svega tri boda, a imao bi i manje da nema Lea Mesija koji ga je spasao poraza.

Mesi je izjednačio u 23. minutu udarcem sa 20-ak metara.

Prethodno je Ezekijel Garaj na početku meča doveo domaćina u vođstvo.

Do kraja je Valensija imala bolje šanse, najveće nisu iskoristili Gaja i Čerišev.

Sevilja, koja je danas savladala Seltu 2:1, golovima Sarabije (39) i Ben Jedera (61) , ima 16 bodova, jedan više od Barselone i Atletika, a dva od Reala, Espanjola i Alavesa.

Espanjol ne zna za poraz na svom terenu - tim iz Barselone savladao je večeras ekipu Viljareala (3:1).

Za razliku od Espanjola, Viljareal je u rezultatskoj krizi i nakon osam kola nalazi se na 15. mjestu sa osam osvojenih bodova. Ovo je drugi uzastopni poraz "žute podmornice" u Primeri.

Domaći su u vođstvo došli u sedmom minutu. Ernan Peres je iskoristio nesebičnost Iglesiasa i postigao gol.

Izjednačio je Ekambi u samoj završnici prvog poluvremena.

Novo vođstvo Espanjolu donio je Darder u 79 .minutu a konačan rezultat postavio je u Pjati u drugom minutu sudijske nadoknade.

Atletiko Madrid je uz dosta muke stigao do trijumfa nad Betisom (1:0).

Igrao se 74. minut kada je Tomas proigrao Koreu, Španac sa 20 metara matirao golamana gostiju, Lopesa.