Milan jedva u Luksemburgu, poker Dinama protiv Fenera

U duelu klubova koje drži Red Bul, Salcburg je u Njemačkoj savladao Lajpcig sa 3:2
Milan, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.09.2018. 21:30h

Didelanž je postao prvi luksemburški klub koji je zaigrao u grupnoj fazi Lige Evrope, ali je pokazao da nije zalutao u drugo po kvalitetu takmičenje na Starom kontinentu.

U Luksemburgu je gostovao sedmostruki šampion Evrope Milan i slavio jedva, 1:0, golom Gonsala Iguaina u 59. minutu.

Didelanž je u prvom poluvremenu bio opasniji, čak je Džeri Prempe pogodio i stativu, ali su se „rosoneri“ u nastavku uozbiljili...

Veliku pobjedu je ostvario zagrebački Dinamo, koji se na Maksimiru poigravao sa slavnim Fenerbahčeom (4:1).

Izet Hajrović je dva puta tresao mrežu Haruna Tekina, a po jednom su pogodili i Ivan Šunjić i Dani Olmo.

Četiri gola je dao i Arsenal protiv ukrajinske Vorskle (4:2, dva puta precizan Pjer-Emerik Obamejang, po jednom Mesut Ozil i Dani Velbek).

U duelu klubova koje drži Red Bul, Salcburg je u Njemačkoj savladao Lajpcig sa 3:2. Austrijanci su, kao protiv Crvene zvezde u plej-ofu za Ligu šampiona, vodili 2:0, izjednačili su Konrad Lajmer i Jusef Poulsen, ali je Fredrik Guldbransen u 89. minutu odnio tri boda u Salcburg...

Istim rezultatom (2:3) je završen i meč Ludogorec - Bajer. Bugari su vodili golovima Klaudijua Kešerua u 8. i Marselinja u 31. minutu, ali su preokrenuli Kai Haverc u 38. i 69. minutu i Isak Telin u 63.