Sevilja zaustavila Barselonu, Real se primakao na dva boda (video)

Strijelci su bili Kristijano Ronaldo u 21, Havijer Ernandes u 31. i Hese Rodriges u 83. minutu.
Ronaldo, Real, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.04.2015. 22:11h

Remijem u međusobnom duelu (2:2) prekinule su seriju pobjeda, Sevilja pet, a Barselona šest. Katalonci su tako "istopili" prednost u odnosu na Real na samo dva boda.

Barselona je povela golovima Lionela Mesija i Nejmara. Prvo je Argentinac zatresao mrežu Sevilje u 14. minutu, poslije asistencije Nejmara, da bi brazilski fudbaler potom postigao gol iz slobodnog udarca u 31. minutu.

Sevilja je izjednačila preko Evera Banege, koji je lijepo šutirao sa 25 metara, a izjednačenje domaćoj ekipi doneo je Kevin Gameiro šest minuta prije kraja meča.

Real Madrid je lako danas na svom terenu izašao na kraj sa Eibarom (3:0), u prvoj utakmici 31. kola španske Primere.

Mrežu gostiju načeo je Kristijano Ronaldo u 21. minutu, iz slobodnog udarca, posle katastrofalne reakcije gostujućeg golmana.

Portugalac je postigao 38. gol u šampionatu, ali prvi iz slobodnog udarca poslije godinu dana.

Ćićarito Ernandes je u 31. minutu povisio na 2:0, a konačan rezultat je postavio Hese Rodriges u 83. minutu.

Atletiko je izvukao bod na gostovanju Malagi (2:2), i napravio korak nazad u borbi za treće mjesto na tabeli, koje naredne sezone vodi direktno u Ligu šampiona.

Dvostruki strijelac za goste bio je Antoan Grizman, Fernado Tores je 37. minutu pogodio sopstvenu mrežu, dok je gol za Malagu postigao Garsija Samjuel.

Grizman je postigao 18. gol u prvenstvu, a Malaga je imala dosta primjedbi na račun sudija, koji su pogriješili prilikom izjednačujućeg pogotka francuskog internacionalca.

Real Madrid - Eibar 3:0 (Ronaldo 21, Ernandez 31, Hese 83)

Malaga - Atletiko Madrid 2:2 (Tores 37. autogol, Samjuel 71 - Grizman 25, 78)

Sevilja - Barselona 2:2 (Banega 38, Gameiro 84- Mesi 14, Nejmar 21)

Almerija – Granada 3:0 (Teje 45+1, 87, Espinosa 87)

Selta – Rajo Valjekano 6:1 (Mina 21, 40, 51, 56, Larivej 6, 37 - Manućo 1)