Prvi kiks Juvea, Napoli siguran u Udinama, Spal pobijedio Romu poslije 53 godine

"Stara dama" nije pobijedila prvi put ove sezone
Juventus - Đenova, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.10.2018. 20:42h

Došao je momenat za prvi kiks Juventusa u sezoni poslije 10 pobjeda u isto toliko mečeva u Seriji A i Ligi šampiona.

Seriju trijumfa "stare dame" zaustavila je Đenova, koja je osvojila bod u Torinu - bilo je 1:1.

Kristijano Ronaldo je 400. pogotkom u Ligama petice donio prednost aktuelnom šampionu, činilo se da je Juve ide ka još jednom trijumfu, ali je bod "grifonima" obezbijedio Danijel Besa u 67. minutu.

Na remi Juvea je na najbolji način odgovorio Napoli i osvojio tri boda u Udinama.

"Azure" su do pobjede (3:0) vodili Fabijan Ruis, Dris Mertens i Marko Rog, pa sada imaju četiri boda manje od lidera.

A Roma je razočarala nakon tri pobjede zaredom u Seriji A i dozvolila Spalu da na "Olimpiku" slavi prvi put još od 1965. godine.

Gosti su dugo bili u podređenom položaju, ali su se poslije vođstva naigrali fudbala u Vječnom gradu za trijumf od 2:0 - Petanja je u 38. minutu pogodio iz penala, a tri boda osigurao im je Bonifaci početkom drugog poluvremena.

Romi nije pomoglo ni to što posljednjih dvadesetak minuta imala igrača više (isključen je golman Spala Vanja Milinković-Savić).

Spal je tako prekinuo niz od četiri poraza i upisao četvrtu pobjedu.