Ibrahimović nosio Galaksi do nove pobjede, ali gestom prema saigraču zadivio publiku u LA

Švedski napadač nastavlja da "osvaja" Ameriku
61 pregleda 0 komentar(a)
Zlatan Ibrahimović, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.09.2018. 09:10h

Zlatan Ibrahimović je sa dva gola predvodio svoj LA Galaksi do nove pobjede u MLS ligi nad Vankuver Vajtkapsima od 3:0, ali i pokazao po ko zna koji put da je odličan saigrač.

U devetom minutu meča, krilo tima iz Kalifornije Romaini Alesandrini srušen je u šesnaestercu i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Ibrahimović je preuzeo odgovornost i bio siguran egzekutor.

U 58. minuti Zlatan je sjanim prodorom i preciznim šutem efektno pogodio sa ivice šesnaesterca za 2:0.

I onda u 77. minuti kada je i sam srušen u šesnaestercu i time izborio najstrožiju kaznu, Ibrahimović je umjesto da kompletira het-trik, penal prepustio upravo Alesandriniju.

Švedski fudbaler je time htio da zahvali francuskom fudbaleru za prvi gol na meču.

Francuz je bio siguran za konačnih 3:0 za ekipu Galaksija.