PSŽ četvorkom preuzeo vrh, Monako siguran

Zlatan Ibrahimović, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.03.2015. 22:35h

Pari Sen Žermen će prespavati na prvom mjestu nakon lagane pobjede protiv Lensa od 4:1 i sada na miru može da čeka sjutrašnje gostovanje Liona neugodnom Monpeljeu...

Na "Parku prinčeva" dileme nije bilo, iako je "svecima" trebalo čitavo prvo poluvrijeme da otvore rivala.

David Luiz je pogodio u 44. minutu i sastavu Lorana Blana je potom bilo mnogo lakše.

Zlatan Ibrahimović je donio dva gola prednosti iz penala, a nakon što su gosti vratili neizvjesnost, pobjedu su obezbijedili Blez Matuidi u 80. i Havijer Pastore tri minuta kasnije.

"Ovo je veoma dobra uvertira za Čelzi. Zadovoljan sam i igrom i pobjedom. Prvo mjesto? Lijepo je kada ste u vrhu, ali dugačak je put do titule", naglasio je Blan.

PSŽ sada uz utakmicu više ima dva boda prednosti u odnosu na Lion, ali pažnja mora da se obrati i na Marsej, koji je sinoć konačno pobijedio u gostima (Tuluza sa čak 6:1) i vratio se u šampionsku trku.

Monako je već do poluvremena slomio otpor Evijana (slavio sa 3:1), ali problem za trenera Leonarda Žardima bi mogla da predstavlja povreda Fereira Karaska koji je morao da izađe već u 18. minutu. Nakon toga, Marsijal, autogol Abdalaha i Ture donijeli su tri boda "kneževima".

U borbi za Evropu je i dalje Bordo, koji je savladao Kaen na gostovanju.