Atletiko četiri sata bez gola

Zanimljivo, Atletiko na sedam gostovanja u 2015. godini ima četiri poraza, dva remija i pobjedu samo nad Eibarom (3:1). Zbog toga i kasni za Realom sedam, a za Barselonom pet bodova.
1 komentar(a)
Mario Mandžukić i Antoan Grizman, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.03.2015. 11:00h

Ubjedljiva pobjeda u madridskom derbiju protiv Reala kao da je bila baksuzna za Atletiko.

Nakon četiri gola u mreži Ikera Kasiljasa, „kolćonerosi“ su pobijedili samo jednom u četiri utakmice, a bez gola su već četiri sata.

Naime, puleni Dijega Simeonea nisu zatresli mrežu na jučerašnjem gostovanju Sevilji (0:0) i protiv Bajera u Leverkuzenu u prvom meču osmine finala Lige šampiona (1:0), a posljednji gol je dao Antoan Grizman za 3:0 u 28. minutu utakmice sa Almerijom.

Ako se zna da je odmah nakon duela sa Realom, aktuelni šampion izgubio na gostovanju Selti, takođe bez postignutog pogotka (2:0), jasno je zašto se priča o krizi...

Simeone je na utakmici sa Seviljom od početka u napadu ukazao šansu samo Grizmanu, a zamijenio ga je Mario Mandžukić u 75. minutu.

Ta odluka je začudila Špance, jer je hrvatsko-francuski tandem sjajno funkcioniše. Mandžukić je prvi strijelac tima sa 20 golova, Grizman je dodao 17, a često su jedan drugom asistirali.

Od početka decembra, međutim, nisu u dva vezana meča zajedno bili starteri...