Liverpul preokrenuo protiv Boltona u 700. utakmici Stivena Džerarda

Sterling, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 04.02.2015. 23:06h

Liverpul se plasirao u osminu finala FA Kupa Engleske nakon pobjede u ponovljenoj utakmici protiv Boltona na "Ribok stadionu" - 2:1. Prethodno je na "Enfild roudu" bilo 0:0.

Nije to bila obična pobjeda - "redsi" su, naime, gubili do 85. minuta, a onda su sjajnim golovima Sterlinga i Kutinja napravili fantastičan preokret za ostanak u najstarijem takmičenju na svijetu.

Ekipi Brendana Rodžersa posao je bio olakšan nakon isključenja Nila Dansa u 65. minutu.

Bolton je prethodno poveo golom legendarnog Islanđanina Ejdura Gudjonsena iz penala u 59. minutu.

Kapiten Stiven Džerard proslavio je nevjerovatan jubilej pošto je odigrao 700. utakmicu u dresu Liverpula. Više mečeva u crvenom dresu imaju samo Ijan Kalahan (857) i Džejmi Karager (737).