Viljareal šokirao Atletiko, remi u baskijskom derbiju

Domaćin došao do pobjede u 90. minutu
Mario Mandžukić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.12.2014. 22:05h

Atletiko nije iskoristio remi Barselone u predrađu Madrida protiv Hetafea, već je porazom od Viljareala napravio korak unazad u borbi s katalonskim gigantom.

"Žuta podmornica" je na "Kalderonu" dugo bila fokusirana na odbranu gola, a onda je kako je vrijeme odmicalo sve hrabrije išla naprijed. I takva igra joj se isplatila u 84. minutu kada je Argentinac Lusijano Vijeto u 84. minutu majstorski prošao pored Dijega Godina i bez problema zatresao mrežu.

Atletiko je tako ostao na 32 boda, sada ima tri manje od Barselone, a sedam od lidera Real Madrida.

"Kolćonerosi" su ovim porazom prekinuli seriju od tri pobjede u Primeri, ali i veliki niz na svom terenu, jer su slavili na pet posljednjih utakmica kao domaćini.

Pobjednika nije bilo u baskijskom derbiju - duel na "Anoeti" između Sosijedada i Atletik Bilbaa završen je 1:1, iako je domaćin vodio već nakon tri minuta golom Karlosa Vele.

Sevilja nije mogla više od remija bez golova protiv Eibara, dok je Espanjol je prebolio debakl od Barselone u gradskom derbiju prošle nedjelje (5:1) pobjedom nad Granadom kod kuće, i to tek u 90. minutu.

Tri boda Kataloncima donio je "vječiti spasilac" urugvajski napadač Kristijan Stuani, i to nakon što su gosti ostali s igračem manje u 82. minutu (drugi žuti karton je dobio Huan Karlos).

Prethodno, Espanjol je došao u vođstvo preko Felipea Kaiseda u 34. minutu, a poravnao je Marokanac Jusef el Arabi u 61.

Sosijedad - Atletik B. 1:1 (Vela 3 - De Markos 61)

Atletiko M. - Viljareal 0:1 (Vijeto 84)

Espanjol - Granada 2:1 (Kaisedo 34, Stuani 90 - El Arabi 61)

Sevilja - Eibar 0:0