Klaudio Pisaro daje golove i u 41. godini
397 pregleda 0 komentar(a)
Schalke's Amine Harit, right, and Freiburg's Dominique Heintz challenge for the ball during the German Bundesliga soccer match between FC Schalke 04 and SC Freiburg in Gelsenkirchen, Germany, Saturday, Feb. 16, 2019. (AP Photo/Martin Meissner), Foto: Martin Meissner
Ažurirano: 16.02.2019. 17:55h

Ako se izuzme remi bez golova Šalkea na svom terenu sa Frajburgom, favoriti su bez greške odradili posao u 22. kolu Bundeslige. Makar od pet odigranih mečeva, a počelo je jučerašnjom pobjedom Bajerna u bavarskom derbiju sa Auigsburgom (3:2).

Hofenhajm je kući sa 3:0 dobio Hanover, Lajpcig je slavio u Štutgartu sa 3:1, dok je Volfsburg bio bolji od Majnca sa 3:0.

Šalke je bio bolji rival do finiša poluvremena, kada je Serdar neoprezno i opasno faulirao kapitena gostiju Franca. On nije mogao nastaviti u drugom poluvremenui a njegovi saigrači su poreuzeli inicijativu, ali nijesu uspjeli do gola za pobjedu.

Herta je u večernejm terminu ispustila pobjedu nad Verderom u Berlinu (1:1), pošto je nakon vođstva preko Selkea u 27. minutu, 40-godišnji Peruanac Klaudio Pisaro pogodio u šestom minutu nadoknade.

Dva meča igraju se sjutra: Ajntraht - Borusija M. (15,30) i Bajer - Fortuna (18 h), dok u ponedjeljak se kolo zaključuje utakmicom Nirnberg - Borusija Dortmund (20,30 h).