Benzema i Bejl za novi trijumf Reala

1 komentar(a)
Real, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.11.2014. 21:05h

Real je zadržao lidersku poziciju u Primeri - Madriđani su večeras u gostima savladali Malagu sa 2:1, za 16. uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima, a 11. u prvenstvu.

Real sada ima pet bodova više od Barselone, koja sjutra gostuje Valensiji.

Madriđani su poveli u 18. minutu golom Karima Benzeme, a na 2:0 povećao je Geret Bejl u 80. minutu, a oba pogotka su "pala" poslije asistencija Kristijana Ronalda.

Real je posljednjih nekoliko minuta igrao bez isključenog Iska, što je iskoristio Roke Santa Kruz i u nadoknadi sudijskog vremena postavio konačan rezultat.

I Atletik Bilbao i Espanjol upisali su pobjede sa po 2:1.

Atletik Bilbao je u gostima pobijedio Hetafe, a golove za tri boda postigli su San Hoze u 36. minutu i Ečebarija iz slobodnog udarca u 90, dok je poraz domaćina ublažio Lafita u nadoknadi sudijskog vremena.

Istim rezultatom Espanjol je savladao Levante, golovima Saiseda i Garsije za bijeg iz donjeg dijela tabele.

Hetafe - Atletik Bilbao 1:2 (Lafita 91 - San Hoze 36, Ečeberija 90)

Espanjol - Levante 2:1 (Saisedo 19, Garsija 34 - Morales 24)

Malaga - Real Madrid 1:2 (Santa kruz 90+2 - Benzema 18, Bejl 83)