Mesi prestigao Zaru

Argentinac je iz slobodnog udarca u 21. minutu 251. put zatresao mrežu u Primeri i izjednačio se sa legendom Atletik Bilbaoa, da bi u 72. i 78. minutu na asistencije Nejmara došao do kote 252 i 253.
1 komentar(a)
Ažurirano: 22.11.2014. 21:02h

Primera ima novog rekordera - Leo Mesi je sa tri gola protiv Sevilje postao najbolji strijelac u istoriji šampionata Španije, pošto je pretekao Telma Zaru.

Poslije 252. gola, omaleni Argentinac je završio na rukama saigrača, koji su jedva čekali da njihov lider obori još jedan rekord...

Sevilja je, inače, izjednačila autogolom Đordija Albe u 47. minutu, ali je već u 49. prednost Kataloncima vratio Nejmar, da bi put do mreže svog bivšeg kluba pronašao i Ivan Rakitić u 65.

Od španskih velikana, u 12. kolu je prvi igrao Atletiko i bez problema stigao do pobjede - "kolćonerosi" su na "Visente Kalderonu" savladali Malagu sa 3:1.

Goste iz Andaluzije je načeo Tijago u 12. minutu udarcem glavom nakon kornera Kokea, da bi pola sata kasnije Antoan Grizman na odličnu asistenciju Arde Turana.

Roke Santa Krus je u 64. minutu vratio nadu Malagi, ali je Dijego Godin postavio konačnih 3:1 u 83. minutu. Naravno, glavom poslije pasa Tijaga...

Još lakše je do trijumfa došao Real Madrid na gostovanju Eibaru (4:0). Simpatične Baskijce je načeo Hames Rodriges u 23. minutu na asistenciju Kristijana Ronalda, koji se upisao u 43. i 83. minutu i tako stigao do gola protiv 29. različitog tima u Primeri.

Gol je dao i Karim Benzema, pa je Real ponovo stekao četiri boda prednosti nad gradskim rivalom, a dva nad Barselonom.

Rezultati 12. kola

Atletiko M. - Malaga 3:1 (Tijago 12, Grizman 42, Godin 83 - Santa Krus 64)

Eibar - Real M. 0:4 (Rodriges 23, Ronaldo 43, 83, Benzema 70)

Barselona - Sevilja 5:1 (Mesi 21, 72, 78, Nejmar 49, Rakitić 65 - Alba 47. autogol)