Petarda Reala za povratak na prvo mjesto, Barselona slavila nakon preokreta

Serhio Ramos, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.11.2014. 23:11h

Samo nekoliko sati Barselona je provela na prvom mjestu, ali je Real "petardom" protiv Rajo Valjekano sa (5:1), povratio lidersku poziciju na tabeli Primere.

Strijelci za kraljevski klub bili su Geret Bejl u 8, Serhio Ramos u 40, Toni Kros u 55, Karim Benzema u 58. i Kristijano Ronaldo u 83. minutu.

Jedini gol za goste na Santjago Bernabeu postigao je Alberto Bueno u 44. minutu.

Teže nego što se očekivalo, Barselona je prekinula seriju od dva uzastopna poraza - Katalonci su, nakon preokreta, u gostima savladali Almeriju sa 2:1, u utakmici 11. kola Primere.

Domaćin je vodio do 72. minuta, kada je Nejmar iskoristio asistenciju Urugvajaca Luisa Suaresa i izjednačio rezultat na 1:1.

Deset minuta kasnije sva tri boda Barseloni donio je Đordi Alba nakon još jednog proigravanja Suaresa.

Almerija - Barselona 1:2

Bifuma 37 - Nejmar 72, Alba 82.

Hetafe - Elće 0:0

Real Madrid - Rajo Valjekano 5:1 Bejl 8, Ramos 40, Kros 55, Benzema 58, Ronaldo 83 - Bueno 44.

Selta - Granada 0:0

Malaga - Eibar 2:1

Huanmi 53, Amrabat (penal) 90 - Aruabarena 42.