LIGA EVROPE

Dinamo Moskva, Salcburg, Legija i Fiorentina idu dalje

0 komentar(a)
Bešiktaš - Partizan, Foto: Beta/AP
Bešiktaš - Partizan, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.02.2019. 01:37h

Partizan se oprostio od plasmana u drugu fazu Lige Evrope - vicešampion Srbije je ponovo poražen od Bešiktaša, ovoga puta sa 2:1 (u Beogradu je bilo 4:0 za tursku ekipu).

Strijelac oba gola za Bešiktaš bio je Demba Ba, prvo u 57. minutu iz jedanaesterca, a onda i pet minuta kasnije. Prvi gol za Partizan u ovogodišnjem izdanju Lige Evropa postigao je Saša Marković u 78. minutu.

Prolaz dalje obezbijedili su Dinamo Moskva, Salcburg, Legija iz Varšave i Fiorentina.

Moskovljanima je bio dovoljan gol za pobjedu nad Estorilom (1:0), dok je Salcburg u Zagrebu deklasirao tim domaćeg Dinama (5:1).

Legija je na domaćem terenu savladala Metalist iz Harkova sa 2:1 i zadržala čelo grupe L sa maksimalnih 12 bodova, dok je Fiorentina, takođe kod kuće, igrala protiv solunskog PAOK-a ij1:1, a bod joj je bio dovoljan za prolaz u narednu fazu takmičenja iz grupe K.

Rezultati

Grupa A

Cirih - Vljareal 3:2, Apolon - Borusija Menhengladbah 0:2

Tabela: Borusija Menhengladbah 8 bodova, Viljareal 7, Cirih 4, Apolon 3

Grupa B

Kopenhagen - Briž 0:4, Helsinki - Torino 2:1

Tabela: Briž 8, Torino 7, Kopenhagen 4, Helsinki 3

Grupa C

Bešiktaš - Partizan 2:1, Asteras - Totenhem 1:2

Tabela: Bešiktaš i Totenhem po 8, Asteras 4, Partizan 1

Grupa D

Astra - Seltik 1:1, Dinamo Zagreb - Salcburg 1:5

Tabela: Salcburg 10, Seltik 8, Dinamo Zagreb 3, Astra 1

Grupa E

Dinamo Moskva - Estoril 1:0, Panatinaikos - PSV 2:3

Tabela: Dinamo Moskva 12, PSV 7, Estoril 3, Panatinaikos 1

Grupa F

Karabah - Dnjepar 1:2, Sent Etjen - Inter 1:1

Tabela: Inter 8, Sent Etjen, Dnjepar i Karabah po 4

Grupa G

Fejenord - Rijeka 2:0, Sevilja - Standard 3:1

Tabela: Sevilja 8 bodova, Fejenord 6, Standard i Rijeka po 4

Grupa H

Everton - Lil 3:0, Volfsburg - Krasnodar 5:1

Tabela: Everton 8, Volfsburg 7, Lil 3, Krasnodar 2

Grupa I

Napoli - Jang Bojs 3:0, Sparta Prag - Slovan Bratislava 4:0

Tabela: Sparta i Napoli po 9, jang Bojs 6, Slovan 0

Grupa J

Dinamo Kijev - Alborg 2:0, Rio Ave - Steaua 2:2.

Tabela: Dinako Kijev 9, Steaua 7, Alborg 6, Rio Ave 1.

Grupa K

Fiorentina - PAOK 1:1, Gengan - Dinamo Minsk 2:0

Tabela: Fiorentina 10, Gengan 7, PAOK 4, Dinamo Minsk 1

Grupa L

Lokeren - Trabzon 1:1, Legija - Metalist 2:1

Tabela: Legija 12, Trabzon 7, Lokeren 4, Metalist 0