Atletiko i dalje za petama Barsi, Sevilja u petoj brzini

426 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Valensije slave jedan od golova
Ažurirano: 26.01.2019. 16:34h

Golovima Antoana Grizmana i Saula Nigeza, Atletiko je savladao Hetafe 2:0 i upisao 12. pobjedu u sezoni, pa su "kolćonerosi" ponovo na dva boda zaostatka za šampionom i liderom, Barselonom.

Hetafe je utakmicu završio sa devetoricom igrača, pošto je u 88. minutu drugi žuti karton dobio Džene, dok je Leandro Kabrera drugi žuti karton dobio u prvom minutu nadoknade vremena.

Hetafe nije dao gol Atletiku od 2011. godine.

Bodove sa "Metropolitana" ove sezone odnijeli su samo Eibar (1:1) i Barselona (1:1), koja je ujedno posljednja postigla gol na tom stadionu.

Ta utakmica odigrana je 24. novembra, a do danas gostovali su još Alaves (3:0), Espanjol (1:0), Levante (1:0) i Hetafe (2:0). Ukupno, tokom skora 9-2-0, Simeoneov tim zabilježio je gol-razliku 19:4 pred svojim navijačima. Poređenja radi, Barselona sa skorom 8-2-1 na "Kamp nou" stadionu ima 36 datih i 13 primljenih golova.

Odličnom igrom u drugom poluvremenu, Sevilja je deklasirala Levante 5:0 i prekinula niz od četiri utakmice bez pobjede u Primeri (dva remija, pa dva poraza).

Goleadu je najavio Visam Ben Jeder u 48. minutu, 10. pogotkom ove sezone. Na 2:0 povisio je Andre Silva u 61, takođe poslije lepe akcije po desnoj strani.

Frank Vaskez je u 71. pogodio na 3:0, a zatim se u strijelce upisao i Pablo Sarabija iz penala u 78. minutu. Konačan rezultat postavio je Kvinsi Promes u prvom minutu nadoknade, ali tek iz odbitka pošto mu je Ojer prethodno odbranio penal.

Sevilja je ponovo izjednačena po broju bodova sa Real Madridom na diobi treće pozicije, s tim da Madriđani u nedjelju igraju protiv Espanjola.

Levante je doživio treći poraz u posljednje četiri utakmice, a iako se nalazi na 10. mjestu, ne može se reći da je klub iz Valensije bezbrižan kada je u pitanju borba za opstanak, pošto ima šest bodova više od zone ispadanja, ali i utakmicu više od rivala.

U posljednjem meču subotnjeg programa Valensija je pred svojim navijačima savladala Viljareal 3:0 i zabilježila šestu pobjedu u sezoni.

Viljarealu je ovo deveti poraz nakon koga su na pretposljednjem mjestu na tabeli. Valensija je trenutno sedma sa 29 bodova.

Muktar Dijakabi je nakon manje od četiri minuta igre donio prednost Valensiji nakon što je bio najviši u skoku nakon slobodnog udarca. Sudija je koristio VAR kako bi provjerio da li je bilo ofsajda, ali gol je na kraju priznat.

Denis Čerišev je promašio zicer u 10. minutu, ali je to nadoknadio u 51. minutu kada je sjajno završio akciju nakon što je odličnu loptu poslao Pareho i tako doneo Valensiji prednost od 2:0.

Golom u 86. minutu Feran Tores pokazao je još jednom kako umije da centrira, a loptu je iskoristio Rodrigo koji je poslao loptu u mrežu za konačnih 3:0.