Barsa vratila prednost, crveni karton VAR-u u Valjadolidu

Navijači Valjadolida dva minuta držali crvene kartone sudijama u VAR sobi
1091 pregleda 0 komentar(a)
Protest navijača Valjadolida

Barselona je slavila na neugodnom gostovanju Đironi osmu pobjedu zaredom u prvenstvu i vratila je pet bodova prednosti nad Atletikom. Lider je do pobjede došao golovima Semeda u 9. i Lea Mesija u 68. minutu, ali je junak pobjede Katalonaca bio golman Ter Štegen sjajnim odbranama Urugvajcu Stuaniju.

Gostima je posao olakšalo i isključenje Espinose u 51. minutu, pa je Barsa dobila više prostora a Mesi priliku da pogodi i u devetoj od posljednjih 11 utakmica i dođe do skora od 19 golova u Primeri ove sezone.

A u prvom meču dana Valjadolid je nakon preokreta dobio Seltu sa 2:1. meč je obilježio dvominutni prostes navijača domaće ekipe, koji su odmah nakon startnog zvižduka podigli crvene kartone u znak protesta prema sudijama u VAR sobama najjače španske lige. naviajči Valajdolida smatraju da oni ne rade posao kako treba.