Napoli pao u Švajcarskoj, samo bod za Inter, debakl Partizana, prekid u Bratislavi

55 pregleda 10 komentar(a)
Jang Bojs, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.10.2014. 21:14h

Fudbaleri Napolija poraženi su večeras u Švajcarskoj od Jang Bojsa 2:0, u utakmici 3. kola Lige Evrope. Domaćin je slavio golovima Oroa i Bertonea.

Značajnu pobjedu ostvarila je Fiorentina, koja je slavila u Solunu protiv domaćeg PAOK-a 1:0, golom Vargasa u 38. minutu. Tim iz Firence je sada prvi u grupi K sa maksimalnih devet bodova, pet više od Gengama. Francuski tim odigrao je bez golova sa Dinamom u Minsku.

Sparta je u Bratislavi pobijedila domaći Slovan sa 3:0 u meču koji je bio u prekidu oko pola sata zbog ulaska gostujućih navijača u teren, a u nastavku češki prvak je boljom igrom zabilježio sigurnu pobjedu.

Utakmica u Bratislave bila je prekinuta u 40. minutu pošto su navijači Sparte utrčali na teren.

Kako je prenio goal.com, oko 40 navijača Sparte probilo je ogradu, utrčalo na teren i krenulo ka pristalicama Slovana. Fudbaleri obje ekipe bezbjedno su otišli u svlačionicu i niko nije povrijeđen.

Veliki broj policajaca je poslije nekoliko minuta uspjelo da smiri nerede na stadionu Pasijenki u Bratislavi.

Kako su prenijeli slovački mediji, švedski arbitar Martin Strembergson je odlučio da se utakmica nastavi pošto se isprazne tribine.

Partizan je doživio debakl na svom stadionu, pošto je poražen od turskog Bešiktaša 4:0. Gosti su slavili golovima Velija Kavlaka, Dembe Be, Oguzana Ezjakupa i Gekana Terea.

U istoj grupi, Totenhem je u Londonu ubjedljivo pobijedio Asteras Tripoli sa 5:1

Trostruki strijelac za engleski tim bio je Hari Kejn, u 13, 76. i 81. minutu, dok je dva pogotka postigao Erik Lamela u 30. i 66. od kojih je bio bio nevjerovatan. Lamela je, naime, dočekao jednu odbijenu loptu a onda je ’rabonom’ poslao u suprotni ugao sa ivice šesnaesterca.

Jedini gol za grčki klub dao je Heronimo Barales u 89.

Osim Partizana, ubjedljiv poraz u večernjem terminu doživio je Dinamo iz Zagreba, koji je poražen na gostovanju Salcburgu sa 4:2.

Trostruki strijelac za domaće bio je Alan, dok se upisao i Ramaljo. Austrijski tim popeo se na čelo tabele, ispred Seltika koji je pobijedio Astru sa 2:1.

Privedeno 19 turskih navijača

Devetnaest turskih navijača fudbalskog kluba Bešiktaš ''dovedeno je u prostorije'' Policijske uprave Beograd, potvrđeno je večeras Tanjugu u MUP-u.

Od njih 19, petnaest je dovedeno zbog paljenja pirotehnike, a četvorica zbog remećenja javnog reda i mira.

Dvojica turskih navijača dovedeni su zbog tuče, a dvojica, jer su razbili staklo u autobusu GSP.

Srpska Žandarmerija je, kako je ranije javljeno, bila primorana da interveniše prilikom transporta navijača Bešiktaša na stadion Partizana u Beogradu pošto su pristalice turskog kluba izazvale incidente.

Gostujući navijači ponašali su se nasilnički i polupali nekoliko autobusa gradskog prevoza kojima su iz hotela Jugoslavija transportovani na stadion.

Napadnuti navijači Evertona u Lilu

Navijači Lila napali su simpatizere Evertona uoči utakmice dva kluba.Incident se dogodio sinoć kada je grupa oko 100 navijaca Lila sačekala protivničke pristalice u Australijskom baru.

Kako prenosi liverpulski Eho, navijači "karamela" su mirno sjedjeli kada su maskirani napadači metalnim stolicama pokušali da slome stakla i uđu u bar, dok su "deblji kraj" izvukli Englezi koji su već bili na ulici.

Lokalna policija je brzo reagovala i suzavcem rastjerala grupu domaćih navijaca.

O incidentu je obaviještena i ostrvska policija, koja je pomagala u organizaciji večerašnje utakmice.

Grupa A: Borusija Menhengladbah - Apolon 5:0, Viljareal - Cirih 4:1

Tabela: Viljareal 7, Borusija Menhengladbah 5, Apolon 3, Cirih 1

Grupa B: Torino - Helsinki 2:0, Briž - Kopenhagen 1:1

Tabela: Torino 7, Briž 5, Kopenhagen 4, Helsinki 0

Grupa C: Partizan - Bešiktaš 0:4, Totenhem - Asteras 5:1

Tabela: Totenhem: 5, Bešiktaš 5, Asteras 4, Partizan 1

Grupa D: Seltik - Astra 2:1, Salcburg - Dinamo Zagreb 4:2

Tabela: Salcburg 7, Seltik 7, Dinamo Zagreb 3, Astra 0