Mesi i Nejmar čuvaju prvo mjesto, Valensija "uzela mjeru" šampionu

Valensija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.10.2014. 22:06h

Barselona je odbranila prvo mjesto u Primeri na kojem će i završiti na kraju ovog vikenda - Katalonci su u gostima večeras Rajo Valjekano sa 2:0.

Izabranici Luisa Enrikea cio posao su završili za samo dva minuta, a golovi su postigli igrači od kojih se to najviše i očekuje.

Prvo je u 35. minutu Lionel Mesi zatresao mrežu Raja, a minut kasnije konačan rezultat postavio je Nejmar.

Domaća ekipa utakmicu je završila sa dva igrača manje, jer je u 60. minutu crveni karton dobio Horhe Morsiljo, a u završnici meča ista sudbina snašla je i Havijera Akvina.

Valensija je do meča Barselone bila lider nekoliko sati, zahvaljujući pobjedi kod kuće protiv šampiona, Atletiko Madrida sa 3:1, u 7. kolu Primere.

"Slijepi miševi" poveli su u šestom minutu autogolom Mirande, a samo 60-ak sekundi kasnije prednost raspoloženog domaćina udvostručio je Andre Gomes.

Već u 13. minutu bilo je 3:0 za ekipu Valensije, a mrežu gostiju pogodio je defanzivac Nikolas Otamendi.

Poraz Madriđana donekle je ublažio hrvatski internacionalac Mario Mandžukić pogotkom u 29. minutu.

Meč je mogao da bude i neizvjesniji, ali u 45. minutu Giljerme Sikera nije iskoristio penal za Atletiko, pa je šampion Španije morao da se pomiri sa porazom, prvim u Primeri ove sezone.

Valensija - Atletiko Madrid 3:1

Miranda 6, autogol, Gomeš 7, Otamendi 13 - Mandžukić 29.

Rajo Valjekano - Barselona 0:2