Naše kadetkinje izgubile na penale od Hrvatica

Crnogorske kadetkinje su turnir završile bez pobjede, pošto su poražene od Slovačke sa 4:2 i Slovenije sa 2:0
Ženski fudbal, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 05.09.2014. 16:25h

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija poražena je danas nakon slabijeg izvođenja jedanaesteraca od Hrvatske ukupnim rezultatom 6:5, u utakmici trećeg kola UEFA razvojnog turnira. Utakmica u hrvatskom Đurđevcu u regularnom toku završena je neriješeno 2:2.

Prema propozicijama, pobjeda izvojevana boljim izvođenjem jedanaesteraca računa se samo u slučaju da dvije selekcije imaju isti broj bodova na kraju turnira.

Crna Gora je povela golom Maje Šaranović u desetom minutu. Izjednačila je Lorena Balić u 20, a novo vođstvo crnogorskoj selekciji donijela je Jovana Brašnjo u 57. minutu. Konačan rezultat postavila je Doris Tomić u 60. minutu iz jedanaesterca.

Crnogorska selekcija nastup na turniru završila je bez pobjede. U prvom kolu poražena je od Slovačke 4:2, a u drugom iz Slovenije 2:0.