Interova šetnja Islandom na otvaranju sezone

Italijanski predstavnik pobijedio Stjarnan sa 3:0 i već nakon prve utakmice riješio pitanje plasmana u Ligu Evrope
Ažurirano: 20.08.2014. 23:39h

Inter nije imao nikakvih problema da pobijedi u prvom zvaničnom meču u sezoni.

Italijanski klub je u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope pobijedio Stjarnan u Rejkjaviku sa 3:0 i već sada praktično obezbijedio plasman u grupnu fazu.

Dominacija Intera je trajala svih 90 minuta, ali mu je više od 40 trebalo da otvori Islanđane.

Uradiio je to Mauro Ikardi u 41. minutu i postigao prvi gol na evrosceni u karijeri.

Dodo je centrirao s lijeve strane, štoper domaćina slabo reagovao, a Argentinac rutinski pogodio mrežu.

Samo tri minuta nastavka bilo je potrebno Interu da uveća prednost.

Ovog puta strijelac je bio sam Dodo, novajlija iz Rome, a konačan rezultat je postavio Danilo D'Ambrozio u 89. minutu.

Pored Dodoa, za "crno-plave" su u zvaničnim utakmicama debitovali i Nemanja Vidić, Jan M'Vila (starteri, odigrali čitav meč), kao i Pablo Osvaldo koji je bio na terenu posljednjih pola sata.