Arsenal razbio Siti i osvojio "Komjuniti šild"

2 komentar(a)
Santi Kazorla, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.08.2014. 16:09h

Sezona je počela kako se samo poželjeti može za Arsenal.

Ekipa Arsena Vengera je osvojila "Komjuniti šild" pobjedom nad Mančester sitijem (3:0), u čijim redovima je Stevan Jovetić igrao čitav meč.

Arsenal je tokom čitavog susreta bio bolja ekipa i zasluženo je stigao do prvog trofeja u ovom takmičenju još od 2004. godine.

"Tobdžije" su došle u vođstvo u 22. minutu.

Odbrana Mančester sitija je loše reagovala nakon prodora Jaje Sanoga, to je iskoristio Santi Kazorla i sa 16, 17 metara poslao loptu u lijevi ugao Vili Kabaljera.

Tri minuta prije odlaska na odmor, Arsenal je duplirao prednost.

Sanogo je bio asistent, a gol je djelo Arona Remzija.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, ali je viđen najljepši potez na meču.

Olivije Žiru je sa 20-tak metara fenomenalno šutirao, Kabaljero se bacio, ali je samo uljepšao pogodak, a igrao se 61. minut.

Dedrik Bojata, štoper "građana", je mogao da ublaži poraz nekoliko minuta prije kraja, ali je poslije kornera šutirao pored gola.

Aktuelni šampion je razočarao, a opravdanje ne može biti odustvo nekoliko igrača - Serhia Aguera, Vensana Kompanija, Pabla Zabalete, Bakari Sanje, Džoa Harta i Fernandinja.