kvalifikacije za le

Marjane, Marjane...

U plej-of rundi Lige Evrope igraće šest klubova sa prostora bivše SFR Jugoslavije
92 pregleda 0 komentar(a)
Hajduk, Foto: Hajduk.hr
Hajduk, Foto: Hajduk.hr
Ažurirano: 17.02.2019. 20:32h

U plej-of rundi Lige Evrope igraće šest klubova sa prostora bivše Jugoslavije (Partizan i Dinamo nakon eliminacije u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona), od kojih četiri tima iz Hrvatske, odnosno dva iz Splita, čime i grad podno Marjana zasigurno ulazi u anale evropskog fudbala. Dalje ide i Sarajevo.

Najveći uspjeh u klupskoj istoriji ostvario je Split, koji je u revanšu sačuvao pobjedu od 2:0 kod kuće protiv ukrajinskog Černomoreca. Mnogo poznatiji klub iz Splita, Hajduk, takođe je bio uspješan i nakon poraza u gostima od kazahstanskog Šahtjora (4:2) nadoknadio je minus slaveći na Poljudu rezultatom 3:0.

Pravi podvig ostvarilo je Sarajevo protiv grčkog Atromitosa. Poslije poraza na Koševu (2:1), fudbaleri Sarajeva u revanšu su izborili produžetke i konačno trijumfovali za veliki i neočekivani uspjeh (3:1). Iznenađenje je napravio i grčki Asteras, koji je poslije poraza u prvom meču od njemačkog bundesligaša Majnca (1:0), slavio kod kuće sa 3:1.

Ukrajinska Zorja iz Luganska ne samo što je sačuvala remi iz prvog meča protiv Moldea, već je slavila na gostovanju u Norveškoj (2:1), dok je Astana iz Kazahstana šokirala favorizovani AIK u Stokholmu slaveći rezultatom 3:0 i prošla dalje poslije remija u prvom susretu (1:1).

Žrijeb za 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope je danas u 13 časova u Nionu, u sjedištu UEFA.

Prvi mečevi baraža igraju se 21. a revanši 28. avgusta.

Rezultati

Ermis (Kipar) - Jang Bojs (Švajcarska) 0:2, prvi meč 0:1, dalje ide Jang Bojs

Černomorec (Ukrajina) - Split (Hrvatska) 0:0, prvi meč 0:2, dalje ide Split

Esbjerg (Danska) - Ruh (Poljska) 2:2, prvi meč 0:0, dalje ide Ruh

Krasnodar (Rusija) - Debrecin (Mađarska) 3:0, prvi meč 5:1, dalje ide Krasnodar

Liberec (Češka) - Astra (Rumunija) 2:3, prvi meč 0:3, dalje ide Astra

Molde (Norveška) - Zorja (Ukrajina) 1:2, prvi meč 1:1, dalje ide Zorja

AIK (Švedska) - Astana (Kazahstan) 0:3, prvi meč 1:1, dalje ide Astana

Čihura (Gruzija) - Nefči (Azerbejdžan) 2:3, prvi meč 0:0, dalje ide Nefči

Leh (Poljska) - Stjarnan (Island) 0:0, prvi meč 0:1, dalje ide Stjarnan

Rozenborg (Norveška) - Karabuk (Turska) 1:1, prvi meč 0:0, dalje ide Karabuk

Šmona (Izrael) - Dinamo Moskva (Rusija) 1:2, prvi meč 1:1, dalje ide Dinamo Moskva

Soligorsk (Bjelorusija) - Varegen (Belgija) 2:2, prvi meč 5:2, dalje ide Soligorsk

Sankt Pelten (Austrija) - PSV (Holandija) 2:3, prvi meč 0:1, dalje ide PSV

Kluž (Rumunija) - Dinamo Minsk (Bjelorusija) 0:2, prvi meč 0:1, dalje ide Dinamo Minsk

Hajduk (Hrvatska) - Šahtjor Karagandi (Kazahstan) 3:0, prvi meč 2:4, dalje ide Hajduk

Trnava (Slovačka) - Sent Džonston (Škotska) 1:1, prvi meč 2:1, dalje ide Trnava

Atromitos (Grčka) - Sarajevo (BIH) 1:3 poslije produžetaka, prvi meč 2:1, dalje ide Sarajevo

Brondbi (Danska) - Briž (Belgija) 0:2, prvi meč 0:3, dalje ide Briž

Plzenj (Češka) - Petrolul (Rumunija) 1:4, prvi meč 1:1, dalje ide Petrolul

Asteras (Grčka) - Majnc (Njemačka) 3:1, prvi meč 0:1, dalje ide Asteras

Hafnarfjordur (Island) - Elfsborg (Švedska) 2:1, prvi meč 1:4, dalje ide Elfsborg

Hal (Engleska) - Trenčin (Slovačka) 2:1, prvi meč 0:0, dalje ide Hal

Olimpik Lion (Francuska) - Mlada Boleslav (Češka) 2:1, prvi meč 4:1, dalje ide Olimpik Lion

Torino (Italija) - Bromapojkarna (Švedska) 4:0, prvi meč 3:0, dalje ide Torino

Aberdin (Škotska) - Sosijedad (Španija) 2:3, prvi meč 0:2, dalje ide Sosijedad

Metalurg (Makedonija) - Omonija (Kipar) 0:1, prvi meč 0:3, dalje ide Omonija

Rio Ave (Portugal) - Geteborg (Švedska) 0:0, prvi meč 1:0, dalje ide Rio Ave

Zimbru (Moldavija) - Gredig (Austrija) 0:1, prvi meč 2:1, dalje ide Zimbru

Rijeka (Hrvatska) - Vikingur (Farska Ostrva) 4:0, prvi meč 5:1, dalje ide Rijeka