Budvani sačuvali šanse za direktan opstanak

Mogren, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.05.2014. 08:33h

Mogren je ostao u trci za direktan opstanak, nakon dvije vezane pobjede, nad Budućnosti i juče na Lugovima nad Čelikom.

Ipak, uprkos porazu Mladosti u gradskom derbiju, i istom bodovnom saldu, Mogrenu ni pobjeda na Cetinju ne garantuje opstanak.

Usluga će im trebati od Čelika, koji dočekuje Mladost.

A Mogren nije imao težak posao protiv nezainteresovanog Čelika, koji je prethodnog vikenda osigurao treće mjesto i plasman u kvalifikaceje za Ligui Evrope.

Uz to, Čelik je zbog blizine evro - kvalifikacija već poslao na odmor veći broj prvotimaca, pa je u Budvi nastupio u značajno izmijenjenom sastavu.

To je domaćin znao da iskoristi i pobjedom sačuva nadu da će izbjeći baraž u zadnjem kolu.

Mogren je preko Marka Đurovića da već u prvom dijelu igre stekne dva gola prednosti, čime je put ka trijumfu praktično bio trasiran.

Ali, ,,metalurzi“ su u 56. minutu pogotkom Kovačevića vratili neizvjesnost, koja je, međutim, trajala samo par minuta.

Đurišić je u 67. minutu pogodio za 3:1. Iako im bodovi nijesu ništa značili, gosti se nijesu predavali, ali su do kraja uspjeli samo da ublaže prednsot zahvalujući golu Vukovića.

Mogren - Čelik 3:2 (2:0)

Budva - Stadion Lugovi. Gledalaca: 150. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Dragan Vujović i Boban Krstev (Cetinje). Strijelci: Đurović 33, 44, Đurišić 67. penal - Kovačević 56. Vuković 72. Žuti karton: Petričević (Mogren).

Mogren: Đurović, Radišić, Petričević, Marković (Đurović), Đurišić, Mugoša (Pržica), Pejović, Kaluđerović, Rudović (Đuranović), Racković, Kalezić.

Čelik: Delibašić, Vuković, Kovačević, Adrović, Ivanović (Kalezić), Đalac (Nerić), Bubanja, Videkanić, Jovović, Vujović (Jaredić), Brnović.