Atletiko Madrid je šampion uz aplauze Nou Kampa!

Direktan sudar na "Nou Kampu" dva velika kluba, dva argentinska trenera, i bezbroj majstora fudbala
14 komentar(a)
Ažurirano: 17.05.2014. 18:23h

Atletiko Madrid je šampion Španije! Nakon 1-1 u direktnom duelu za titulu sa Barselonom, Madriđani su lavovskom borbom došli do boda koji im je donio titulu prvaka i aplauze Nou Kampa!

Za Barselonu su igrali Pinto, Dani Alveš, Adriano, Pike, Maskerano, Inijesta, Buskets, Fabregas, Aleksis Sančez, Pedro i Mesi.

Na drugoj strani: Kurtoa, Huanfran, Filipe, Miranda, Godim, Tiago, Gabi, Koke, Arda Turan, Vilja i Dijego Košta.

Tok meča: Atletiko Madrid - Barselona: 1-1

5. minut - Žuti karton za Đerara Pikea,

7. minut - Šut Adriana ide pravo u golmana Kurtou,

10. minut - Velika borba na sredini terena, bez izglednih prilika,

11. minut - Solidna akcija Atletika, i konfuzna intervencija odbrane Barselone, ali je Pike uspio da loptu izbaci u korner.

14. minut - Šok za Atletiko Madrid. Lider je krenuo u kontru, Koke odlično povukao i dao loptu za Dijega Koštu koji je samo pogledom ispratio loptu. Povreda je obnovljena i u igru ulazi Adrian. Košta na klupi u suzama.

21. minut - Nevjerovatne scene na Nou Kampu. Nakon starta Maskerana, Arda Turan je ostao na zemlji, ali se činilo da će nastaviti utakmicu. Međutim, samo par minuta nakon starta Arda pokazuje da ne može da nastavi, i mijenja ga Raul Garsija. I Arda Turan u suzama napušta teren.

24. minut - Aleksis Sančez pokušava glavom nakon centaršuta Alveša, ali Kurtoa lako hvata.

26. minut - Još jedan dobar centaršt sa desne strane, ali Pedro šalje loptu glavom preko gola Atletika.

30. minut - Vrlo gruba i agresivna igra Barselone, Atletiko Madrid je napravio svega jedan faul u uvodnih pola sata igre.

34. minut - Kakav gol Aleksisa Sančeza! Mesi je grudima u šesnaestercu spustio loptu za Aleksisa Sančeza koji kao iz topa iz ugla šalje loptu u same rašlje!

37. minut - Godin i Tijago dobijaju po žuti karton, nervoza u redovima Madriđana

45. minut - Inicijativa Atletiko Madrida je rezultirala sa nekoliko kornera, i jednim pokušajem iz daljine, ali bez konkretne opasnosti po golmana Pinta.

46. minut - Stativa Vilje! Sjajna lopta upućena u šesnaesterac Barselone je došla do Davida Vilje koji je sjajno šutirao, ali je stativa zaustavila njegov šut.

48. minut - Još jedna prilika za Vilja nakon dobre lopte Adrijana, ali je Vilja loše primio loptu.

49. minut - GOOOOOOOL! Dijego Godin glavom daje gol za muk na Kamp Nou!

53. minut - Barselona ne može da pređe na protivničku polovinu, kakav pritisak Madriđana!

57. minut - Prva izmjena u Barseloni. Buskets nije mogao da nastavi, ulazi Aleks Song.

62. minut - Nejmar mijenja neprimjetnog Pedra, Barselona uspostavlja balans nakon početne inicijative Atletika.

64. minut - Gol Mesija je poništen zbog ofsajda.

68. minut - Veliki pritisak Barselone, Atletiko pokušava iz kontri ali Adrijan i Vilja ne mogu puno toga da urade sami na polovini protivnika.

72. minut - Posljednja izmjena Dijega Simeonea. Ulazi Sosa, a zanimljivo da izlazi Adrijan koji je ušao u igru umjesto Košte u prvom poluvremenu.

73. minut - Song rukom zaustavlja kontru Atletika i dobija žuti karton.

77. minut - Fabreagasa mijenja Ćavi, sada je i Martino iskoristio sve zamjene.

80. minut - Pokušava Alveš dobrim šutem iz daljine, Kurtoa šalje u korner.

85. minut - Veliki pritisak Barselone u posljednjih nekoliko minuta, Đerar Pike igra u napadu, a Aleks Song pokriva njegovu poziciju u odbrani.

90. minut - Sosa u kontri iznudio vrlo bitan faul i žuti karton za Maskerana.

90+ - Raul Garsija dobija žuti karton, a korner za Barselonu nije urodio golom ni nakon što se Pinto pridružio napadu.

KRAAAAAAJ! ATLETIKO MADRID JE ŠAMPION ŠPANIJE!