Kabaljero stopirao Atletiko, odluka o tituli na "Nou Kampu"

Ni Atletiko ni Barselona nisu pobijedili u pretposljednjem kolu. Šansu sezone promašio je napadač Madriđana Adrijan u 94. minutu
11 komentar(a)
Atletiko Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.05.2014. 19:25h

Atletiko Madrid i Barselona ni drugi put zaredom nisu pobijedili u prvenstvu, pa borba za titulu dostiže vrhunac - odluka će pasti naredne nedjelje na "Nou Kampu" u direktnom okršaju dva rivala.

Madriđani su se okliznuli protiv Malage na svom terenu (1:1), iako su posljednja dva minuta jurili gol koji im garantuje titulu s obzirom na to da je Barsa već bila završila svoj meč u Elćeu (0:0).

Na kraju, odluku o tituli je odložio golman Malage Vili Kabaljero koji je u 94. minutu odbranio majstorski šut Adrijana, iako je svih 46 hiljada navijača vjerovatno već počelo da slavi.

Među njima je bio i Dijego Simeone koji je već vidio loptu u golu, a onda je kada mu je postalo jasno da je Kabaljero vrhovima prstiju odbranio pao na koljena...

"Ne bismo vjerovali da nam je neko ranije rekao da ćemo ići na “Nou Kamp” na kraju da odlučujemo o tituli. Žao mi je što nismo pobijedili, jer su momci opet bili sjajni, njihova želja je ogromna i ovog puta nisu nagrađeni. Makar 50 odsto šansi imamo da osvojimo trofej, vidjećemo šta će biti", rekao je Simeone i dodao da se Dijego Kosta oporavlja:

"Nadam se da će biti s nama u posljednjem kolu".

Atletiko je u prvom poluvremenu imao dvije velike šanse (David Vilja pogodio prečku), u nastavku se probudila i Malaga i povela u 65. minutu golom Samuela nakon grešaka Tobija Alderveirelda i Tiboa Kurtoe.

Belgijski štoper se, međutim, ubrzo ispravio - poslije kornera je glavom izjednačio, Atletiko je potom više snagom volje nego velikom partijom jurio na gol Andalužana.

"Kolćonerosi" u Kataloniju idu s alternativom - biće šampioni i ako ne izgube, a nisu poraženi nijednom u pet mečeva ove sezone protiv "blaugrane".

Barsu, s druge strane, jedino trijumf lansira ka trofeju koji, po mnogima, nije ni zaslužila ove sezone.

"Nisam zadovoljan samim tim što nismo pobijedili. Stvorili smo mnogo šansi, morali smo da postignemo gol, ali po ko zna koji put smo sami krivi. Dobra stvar je što smo i dalje u igri", poručio je trener Barse Herardo Martino.

Real se glatkim porazom u Vigu (2:0) oprostio od trke za titulu i okrenuo se finalu Lige šampiona koje se igra 24. maja u Lisabonu.

U baskijskom derbiju između Atletik Bilbaa i Sosijedada nije bilo pobjednika (1:1), dok je Betis, koji je ispao iz Primere, stvorio velike probleme Valjadolidu u borbi za opstanak.

"Zeleni" su slavili sa 4:3 i to pogotkom Huanfrana u sudijskoj nadoknadi.

Espanjol - Osasuna 1:1 (Koloto 21 - Akunja 44)

Atletiko M. - Malaga 1:1 (Alderveireld 74 - Samuel 65)

Elće - Barselona 0:0

Hetafe - Sevilja 1:0 (Eskudero 70)

Betis - Valjadolid 4:3 (Penja (autogol) 6, Molina 54, Kastro 76, Huanfran 90+1 - Gera 1, (penal) 59, Penja 51)

Selta - Real M. 2:0 (Čarls 43,63)

Granada - Almerija 0:2 (Versa 19 (penal), Vidal (penal) 83)

Atletik B. - Sosijedad 1:1 (Muniain 49 - Agireće 75)