Revanši plej-ofa igraju se u utorak u srijedu
Jang Bojs - Dinamo Zagreb, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.08.2018. 21:06h

Dinamo Zagreb je u dobroj poziciji pred revanš plej-ofa za Ligu šampiona.

"Modri" su u Bernu remizirali protiv Jang Bojsa (1:1), pa naredne srijede imaju dobre šanse da se opet domognu grupne faze evropske elite.

Dinamo, ipak, čeka težak posao, makar bi se tako reklo nakon svega što je viđeno u večerašnjem duelu.

Jang Bojs je stvarao šanse, zaslužio je da u Zagreb ode sa makar golom prednosti, a i poveo je u 2. minutu preko Mbabua.

Konačan rezultat je već do poluvremena postavio Oršić poslije kontranapada u 39. minutu, da bi kasnije golman hrvatskog šampiona Zagorac sačuvao remi.

Ajaks je na krilima Dušana Tadića savladao Dinamo iz Kijeva - bilo je 3:1, a svi golovi su viđeni u prvih 45 minuta.

Van de Bek je u 2. minutu pogodio na pas srpskog reprezentativca, poravnao je Kedjzura u 16, a trijumf "kopljanicima" osigurali su Ziješ, pa Tadić u finišu prvog dijela.

Nakon prve utakmice najbliži eliti je AEK, poslije slavlja na gostovanju MOL Vidiju u Mađarskoj.

Bilo je 2:1 za grčkog velikana, koji je na dobrom putu da se vrati u Ligu šampiona prvi put od sezone 2006/07.

Jang Bojs - Dinamo Zagreb 1:1 (Mbabu 2 - Oršić 39)

MOL Vidi - AEK 1:2 (Lazović 70 - Klonaridis 34, Bakasetas 49)

Ajaks - Dinamo Kijev 3:1 (Van de Bek 2, Ziješ 35, Tadić 43 - Kedzjora 16)

Utorak: BATE - PSV 2:3, Benfika - PAOK 1:1, Crvena zvezda - Red Bul Salcburg 1:1.