Juveu dovoljan i minimalac, Roma osvojila i Firencu

Aktuelni šampion savladao Bolonju pogotkom Pola Pogbe u 62. minutu za treću vezanu pobjedu
Ažurirano: 19.04.2014. 21:28h

Juventus je riješio komplikovan meč protiv Bolonje, iako mu trebalo više od 60 minuta da pronađe put do mreže.

"Dama" se mučila da probije bunker protivnika, a za tri boda joj je bio dovoljan i pogodak Pola Pogbe koji je u 64. minutu iskoristio jednu od mnogobrojnih šansi.

Roma je u paklenoj seriji, u Firenci je slavila osmi put zaredom, osvojila je čak 82 boda, ali to nije dovoljno da se prebaci pritisak na Juve koji sigurno čuva vrh.

"Vučica" možda ne može do Skudeta, ali da je ova sezona gotovo perfektna vidjelo se i na "Frankiju" - gol vrijedan tri boda donio je Rađa Naingolan u 26. minutu nakon majstorske asistencije Adema Ljajića.

Fiorentina je nakon toga pokušavala da izjednači, bila je blizu, a najbliže Stefan Savić koji je sredinom drugog poluvremena iz teške pozicije šutirao preko gola.

Inter je pobijedio Parmu i napravio možda i ključni korak ka plasmanu u Ligu Evrope naredne sezone.

Na "Enio Tardiniju" je bilo 2:0 za sastav Valtera Mazarija, iako je domaćin u prvom poluvremenu čak promašio i penal.

Opet je, kao i prošlog vikenda protiv Sampdorije, junak bio Samir Handanović - golman Intera je u 44. minutu odbranio penal bivšem saigraču Antoniju Kasanu, prije toga i veliku šansu glavom, pa je njegov tim u nastavku samo kaznio domaćina.

Na samom startu drugog dijela je isključen štoper Parme Gabrijel Paleta zbog faula nad Rodrigom Palasijom (drugi žuti karton), a već iz tog slobodnog udarca Rolando je iskoristio centaršut Ernaneša i matirao Antonija Mirantea.

Rolando dovodi Inter u vođstvo

Parma ni nakon tog pogotka nije bila slabiji tim (imala dvije velike šanse za 1:1), ali je ostala bez snage posljednjih 25 minuta, pa je Inter rutinski priveo utakmicu kraju.

Konačan rezultat je postavio Fredi Guarin u finišu pogotkom sa 20 metara.

"Napravili smo mali korak ka Ligi Evrope, ništa više. Do kraja nas čekaju paklene utakmice protiv Napolija, Milana i Lacija, kao i duel sa Kjevom koji se bori za opstanak", kazao je Mazari.

Milan je upisao 5. vezani trijumf, savladao je Livorno (3:0) i sačuvao pet bodova minusa u odnosu na Inter u borbi za Ligu Evrope.

Na "San Siru" je bilo napeto u prvom poluvremenu, a onda je goste iz Toskane načeo Mario Baloteli. Kasnije, kada Livorno više, nije mogao da parira, pobjedu su zaokružili Adel Tarabt i Đampaolo Pacini.

"Uradili smo sve kako treba. Naše ideje su jasne, ne mijenjamo stil igre, samo je bitno da sve to prate i rezultati", istakao je Sedorf.

Lacio se spasao poraza protiv Torina (3:3), dok je Napoli remizirao u Udinama (1:1).

Toro je u Rimu preokrenuo preko Ćira Imobilea u 89. minutu (trenutno je prvi strijelac lige sa 20 pogodaka), ali je bod domaćinu donio Antonio Kandreva u 94.

Veliki trijumf u borbi za opstanak ostvario je Sasuolo trijumfom u Veroni protiv Kjeva (1:0).

Fiorentina - Roma 0:1 (Naingolan 26)

Juventus - Bolonja 1:0 (Pogba 64)

Milan - Livorno 3:0 (Baloteli 43, Tarabt 51, Pacini 84)

Atalanta - Verona 1:2 (Denis 87 - Donati 53, Toni 72)

Katanija - Sampdorija 2:1 (Leto 45, Berhesio 63 - Okaka 61)

Kjevo - Sasuolo 0:1 (Berardi 40)

Đenova - Kaljari 1:2 (Di Majo 3 - Sau 37, Ibarbo 82)

Lacio - Torino 3:3 (Mauri 42, Kandreva 61 (penal), 90+4 - Kurtić 52, Tahcidis 67, Imobile 89)

Parma - Inter 0:2 (Rolando 48, Guarin 89)

Udineze - Napoli 1:1 (Fernandeš 54 - Kaljehon 39)