Atletiko grabi ka tituli, savladan i Elće

3 komentar(a)
Atletiko Madrid, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.04.2014. 20:55h

Atletiko Madrid ruši preoreke na putu ka titulu. "Jorgandžije" su večeras pred svojim navijačima savladali Elće sa 2:0, ali su morali dobro da se pomuče.

Mrežu gostiju prvo je u 72. minutu pogodio defanzivac Miranda, a konačan rezultat postavio je Dijego Košta iz penala u 91. minutu.

Pobjeda izabranika Dijega Siomeonea mogla je biti ubjedljivija da je David Vilja u 50. minutu iskoristio najstrožu kaznu.

Njegov udarac zaustavio je Manu Herero.

Interesantno je da je oba penala skrivio Rumun Kristijan Sapunaru, pa je zbog dva žuta kartona završio meč prije vremena.

Ovom pobjedom Atletiko je pobjegao Realu šest (85-79), a Barseloni sedam bodova (85-78).