Arsenal u finalu, bolji od Vigana poslije penala

Kod penala najviše se istakao golman Arsenala Lukaš Fabijanski, koji je odbranio dva udarca protivničkih igrača i tako omogućio svojoj ekipi da se bori za prvi trofej još od 2005.
1 komentar(a)
Arsenal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.04.2014. 19:51h

Fudbaleri Arsenala plasirali su u finale FA kupa, pošto su večeras poslije izvođenja jedanaesteraca pobijedili Vigan.

Poslije regularnih 90 minuta i produžetaka rezultat na Vembliju je bio 1:1, a kod penala najviše se istakao golman Arsenala Lukaš Fabijanski, koji je odbranio dva udarca protivničkih igrača i tako omogućio svojoj ekipi da se bori za prvi trofej još od 2005. godine.

Vigan je poveo u 63. minutu golom Djordija Gomeza sa bijele tačke, a izjednačio je Per Mertezaker 20 minuta kasnije.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa se otišlo u

produžetke, a pošto su i poslije dodatnih 30 minuta mreže mirovale pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Fabijanski je odbranio prva dva udarca igrača Vigana, odnosno Gerija Koldvela i Džeka Kolisona, dok su sa druge strane sigurni bili Mikel Arteta, Kim Kalstor i Olivije Žiru i Santi Kazorla.

U borbi za trofej, Arsenal će igrati protiv boljeg iz duela Hal Siti - Šefild junajted. Taj meč je na programu sjutra.