Remi u Nikšiću, silni Lovćen samo bod od šampiona

Cetinjani su na svom terenu "isprašili" Zetu 4:0, i potpuno otvorili šampionsku trku
11 komentar(a)
Ažurirano: 12.04.2014. 16:18h

Lovćen je samo na bod od lidera i šampiona Sutjeske - Cetinjani su na svom terenu "isprašili" Zetu 4:0, i potpuno otvorili šampionsku trku, pošto je derbi u Nikšiću između Sutjeske i Rudara završen bez pobjednika.

Do šeste uzastopne, a 15. pobjede ove sezone, Lovćen je došao golovima Draška Božovića u 53, Balše Radovića u 83. i trećem minutu sudijske nadoknade, te Dejana Bogdanovića u prvom minutu sudijske nadoknade.

U derbiju začelja Dečića je u Tuzima savladao Mladost 2:1. Domaćin je poveo golom Fetima Kasapija u 49, a minut kasnije izjednačio je Miloš Zečević.

Pitanje pobjednika riješio je Božo Marković iz jedanaesterca u 90. minutu.

Uspješni su danas bili i fudbaleri Mogrena, koji su u Budvi pobijedili Grbalj 3:1 i prekinuli post od šest mečeva bez pobjede.

Do pobjede došli su golovima Ivana Rackovića u 23, Darka Markovića u 52. i Adisa Đokovića u 90. minutu.

Jedini pogodak za Grbalj postigao je Branislav Janković u 24. minutu.

U premijernom meču današnjeg programa, Čelik je u Nikšiću, golovima Predraga Brnovića u 39. i Ivana Ivanovića u 51. minutu, savladao barski Mornar 2:0 (1:0) i upisao 12. pobjedu ove sezone.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 14 sati u Podgorici, igraće Budućnost i Petrovac.

Na listi strijelaca čelnu poziciju i dalje zauzima nekadašnji napadač Zete Petar Orlandić sa 11 postignutih golova.

Orlandić je u jesenjem dijelu šampionata nastupao za Zetu, a u prelaznom roku prešao je u izraelski Hapoel.

Golgeter lige ove sezone osvojiće trofej Radija Crne Gore, koji ta medijska kuća prvi put dodjeljuje u čast velikog jubileja.

Drugo mjesto zauzima Stefan Mugoša sa devet, Luka Rotković je treći sa osam, dok su po gol manje postigli Ivan Delić, Darko Zorić, Vule Vujačić, Ivan Knežević i Nikola Vujović.

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se Ivan Ivanović, Branislav Janković, Milan Đurišić, Marko Ćetković, Andrija Kaluđerović, Japanac Fukui Masato, Srđan Radonjić, Marko Đurović i Goran Vujović, a po jednom manje Darko Isidorović, Darko Karadžić, Boris Došljak, Aleksandar Vujačić i Jasmin Muhović.

Po četiri pogotka postigli su Draško Božović, Dejan Bogdanović, Nenad Stojanović, Luka Merdović, Balša Radović, Rijad Pepić, Miloš Đalac, Bogdan Bogdanović, Miljan Vlaisavljević i Nikola Ašćerić.

Radio Crne Gore ove godine slavi 70 godina postojanja.